„Cílem je ‚odvést pozornost mladých od nacionalismu‘. Tedy od vnímání prasáren, které bruselské špičky páchají s Evropou. V těsném objetí s politickými špičkami v tom jedou některé korporace, těšící se na nové obchodní příležitosti (stavba nových přehrad, elektromobilita, víc biopaliv a kšeftů s nimi...),“ poznamenává Konvička.
„Dlužno dodat, že se jim to daří. Ostatně i já teď píšu o ekologii víc, než o machometánech, přestože machometánská hrozba trvá a sílí. Jenže vím, proč to dělám,“ dodává.
Klima-alarmistické nápady totiž podle jeho slov mají potenciál – velice rychle zničit vše dobré, čeho dosáhla evropská ochrana přírody. „A přenést se z Evropy i do dalších zemí, zejména subtropických a tropických. A vedle toho tak zdiskreditovat ekologii a ochranu přírody jako profese, že až ty lidi budeme skutečně potřebovat, nebude jim nikdo naslouchat,“ uzavřel.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vef