„Kdyby se dodržovaly principy Norimberku, snad všichni američtí prezidenti od druhé světové války by museli viset. Tak třeba invaze do Iráku byla zatím největším zločinem tohoto století. Zemřely stovky tisíc lidí, značná část země byla zničena. Nebo válka v Indočíně, to byla tragédie,“ konstatoval Chomsky.
Varování před Bruselem
Pochvaluje si naopak, že opozice vůči agresi je v USA mnohem silnější než v době masových protestů proti válce ve Vietnamu. Zdůraznil, že v Americe demokracie není. „Je to plutokracie. Existuje v ní mnoho svobod, ale na druhou stranu asi 70 procent lidí v podstatě nemá volební právo. Jejich názor nemá žádný dopad na politiku. A to se moc dobře ví. O politice rozhoduje velmi malá část lidí, ti nejbohatší,“ uvedl.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: lze