Ransdorf: Američané způsobili uprchlickou krizi záměrně a podporují islamisty, patří před soud. EU financuje mafiánský byznys s imigranty. A ti idioti z Bruselu...

23.06.2015 16:06 | Zprávy

ROZHOVOR Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf říká, že mají být před přílivem uprchlíků pevně střeženy vnější hranice Schengenu a uprchlíci mají být vraceni. Imigranti nejsou ekonomickým přínosem, naopak zatěžují sociální sytém. Cizí kultury Evropu neobohatí. Za posledních 500 let je kulturní přínos muslimského světa rovný nule. USA dle něj krizi s uprchlíky nejspíš způsobily záměrně a měly by být volány k odpovědnosti.

Ransdorf: Američané způsobili uprchlickou krizi záměrně a podporují islamisty, patří před soud. EU financuje mafiánský byznys s imigranty. A ti idioti z Bruselu...
Foto: Hans Štembera
Popisek: Miloslav Ransdorf

V odpovědi čtenářům na Parlamentních listech jste uvedl, že máte podezření, že za vlnou uprchlíků může být cílená snaha destabilizovat Evropskou unii a připoutat ji definitivně ke Spojeným státům. Můžete to nějak rozvést? Z čeho tak usuzujete?

Je zvláštní, že z americké strany máme různé výzvy, abychom byli solidární a pomáhali těm uprchlíkům a oni sami pro řešení toho problému a aby zmírnili následky své vlastní politiky nedělají nic. Moje podezření nemůže být samozřejmě úplně exaktně potvrzené, ale nicméně ve stále větší míře si myslím, že to, co Američané dělají, je v mnoha aspektech zaměřené na destabilizaci Evropské unie.

V čem konkrétně?

To se týká evropské měny, eura. To se týká situace ve východní Evropě a týká se to i Blízkého východu. My jsme těmto regionům na dosah. My na rozdíl od Spojených států nemáme ten filtr, kterým je Atlantický oceán.

Takže si myslíte, že i ty politické a vojenské intervence, které dělaly Spojené státy v severní Africe a na Blízkém východě, byly dělány i s tímto úmyslem?

Měly i tento aspekt. Samozřejmě to má více dimenzí, ale i tento aspekt to mělo.

Jak se díváte na argumenty, že máme přijímat uprchlíky, protože v době komunismu západní státy přijímaly emigranty z východního bloku včetně Československa?

To je právě stupidní představa. Když byl spor mezi Sovětským svazem a Spojenými státy, tak, když to řeknu obrazně, byl to spor uvnitř rodiny. To byly v podstatě země, které měly určité rysy společné. Vycházely ze západní civilizace, vycházely z evropské racionality. Takže takový spor byl sporem uvnitř rodiny. Takže když udělali Američané sázku na islamisty, tak to byl hluboký omyl. Islamisté nejsou součást rodiny, oni nesdílejí tytéž hodnoty a nevychází ze stejných principů jako my.

Když jste řekl, že řada věcí může být záměrem USA, tak se objevily informacee, nevím do jaké míry relevantní, že Spojené státy mohly určitým způsobem podporovat vznik Islámského státu, když podporovaly opozici proti Bašáru Asadovi, a že v tom může hrát roli i Saudská Arábie a tak dále...

Samozřejmě, že ano. To je věc, kterou lze dokumentovat. Je zajímavé, co řekl Putin. Tedy, že Rusko má důkazy, že Američané podporovali Čečence, neklid na Kavkaze a pokusy o vznik republiky Ičkeria.

Takže dle vás lze říci, že Spojené státy podporují islamisty, když se jim to hodí?

Ano. Ostatně Zbigniew Brzezinski už v osmdesátých letech mluvil o experimentu s takzvaným dynamickým náboženstvím.

Jaký je váš názor na myšlenku, že prý imigranté budou znamenat ekonomický přínos pro Evropu?

Naopak budou znamenat zátěž pro evropský sociální systém. Já to vidím tady v Belgii, kde je 20 procent nezaměstnaných v aglomeraci velkého Bruselu a většina z nezaměstnaných jsou lidé přistěhovaleckého původu.

A myšlenka multikulturalismu, že cizí kultury obohatí Evropu?

Není, čím by ji obohatily. Arabové byli ve středověku významnou kulturní silou až do 12. století. Jeden irácký emigrant, který žije ve Velké Británii, napsal vynikající knihu o době, kdy byla arabština jazykem vědy. Ale ta doba je dávno pryč. Za posledních 500 let je kulturní přínos muslimského světa rovný nule.

Také se objevuje názor, že máme přijmou kvóty na uprchlíky, abychom v rámci Evropské unie byli solidární se státy, které zasáhl tento problém...

Nevím, proč bychom to měli dělat. Myslím si, že daleko důležitější je, aby fungovaly dohody z Cotonou, pokud jde o Afriku. Tedy, aby tam byla stabilní situace a lidé nemuseli utíkat ze svých zemí a aby mohli žít spokojeně tam, kde se narodili. Ale bohužel dohody z Cotonou se neplní. Stejně tak se neplní ani barcelonská agenda, která měla být doplňkem integrace Evropské unie s tím, že by se stabilizoval celý ten region Středomoří. Barcelonská agenda spí, byla odsunuta, přestože ji Sarkozy ještě v době francouzského předsednictví akcentoval.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Lukáš Petřík

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

životní úroveň

Životní úroveň se nám snižuje už roky, tato vláda s tím nic nedělá, ale co jste udělali nebo hodláte dělat vy proto, aby se zvýšila?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ve světle Ukrajiny přišlo svědectví o Joeovi Bidenovi. A varování

9:43 Ve světle Ukrajiny přišlo svědectví o Joeovi Bidenovi. A varování

Analytik zabývající se průzkumy veřejného mínění Nate Silver má za to, že končící prezident Joe Bide…