Rusko, Čína a Kazachstán: Česká republika má prý zásadní spojku na Východ

20.09.2016 7:24 | Zprávy

Na konci srpna padlo původně plánované angažmá Liliany Krutonogové v ČD Logistics. Zkušená manažerka ruského původu však nakonec získala důležitou pozici u jiné železniční společnosti vlastněné českým státem. Na začátku září nastoupila do ambiciózní firmy Koleje Czeskie, která po polském území převáží zboží pocházející z Ruska nebo Číny. Informoval o tom server Lidovky.cz.

Rusko, Čína a Kazachstán: Česká republika má prý zásadní spojku na Východ
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ČD

Krutonogová v minulosti působila jako poradkyně na ruském ministerstvu dopravy, pracovala také v řadě logistických společností. Ve společnosti Koleje Czeskie je od 5. září ředitelkou kombinované přepravy, tedy propojení železnice s dalšími cestami, vodními či silničními. Důvodem, proč padl její nástup do výše zmíněného ČD Logistics, bylo podle oficiálního vysvětlení upřednostnění společnosti Koleje Czeskie.

Celý text je ZDE

Manažerka má být motorem posílení českých obchodních pozic na takzvané Hedvábné stezce. Tedy na dopravě zboží z Číny, Kazachstánu a Ruska dále do Evropy.

„Angažmá Liliany Krutonogové je logickým krokem v této strategii. Společnost si od něj slibuje významné posílení svých akvizičních schopností na ruském a asijském trhu. Letos by Koleje Czeskie měly přepravit dva miliony tun zásilek,“ řekl pro Lidovky.cz šéf ČD Cargo Ivan Bednárik.

Státní nákladní dopravce ČD Cargo je stoprocentním vlastníkem společnosti Koleje Czeskie. Málokdo ji zná, byť nyní už nejde o žádnou nevýznamnou firmičku. Ze stínu vystoupily Koleje Czeskie na jaře loňského roku, kdy se staly oficiálně dopravcem. Tedy firmou, která obchody nejen dohaduje, ale zásilky dokáže vlastními silami přepravit. Měsíčně vypraví tato společnost, se sídlem v Polsku okolo 200 vlaků. Vozí například hutní materiál. V roce 2014 měla firma zisk před zdaněním 26,7 milionu korun, loni už to bylo 95,5 milionu – podílel se na tom nárůst tržeb z vlastní přepravy.

Koleje Czeskie nyní zaujímají dvě procenta polského trhu. Cílem firmy je dosáhnout osmi až deseti procent.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vam

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

15:21 Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

ČT nepřestává diváky zásobovat novou tvorbou, ať už se jedná o pohádky nebo seriály. V novém roce je…