Schwarzenberg se před novináři vysmál Zemanovi s Klausem: Nikdo v Evropě je nebere vážně

09.09.2015 16:00 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman a jeho předchůdce na Hradě Václav Klaus protiimigračními výroky straší a povzbuzují nenávist, řekl dnes novinářům předseda opoziční TOP 09 Karel Schwarzenberg. TOP 09 volá v souvislosti s migrační krizí po pomoci potřebným, ale taky po dodržování pravidel. K povinným kvótám, jak je opakovaně prosazuje Evropská komise, se TOP 09 staví rezervovaně.

Schwarzenberg se před novináři vysmál Zemanovi s Klausem: Nikdo v Evropě je nebere vážně
Foto: archiv
Popisek: Karel Schwarzenberg

"Přiznávám, že z těch citovaných výroků a z té petice (Václava Klause) je mi hnusno. Je to hnus, jak čelní představitelé našeho národa straší a povzbuzují nenávist. To je nejhorší, co může politik dělat," uvedl Schwarzenberg. Podle něho Zemana a Klause už v Evropě nikdo nebere vážně.

Klaus nedávno inicioval petici, v níž mimo jiné vyzývá vládu k zajištění vnitřní bezpečnosti a vnější nedotknutelnosti hranic státu všemi prostředky včetně využití policie a armády. Odmítá taky tlak na změny smluv v azylové politice, jež by usnadnily další imigraci. Zeman uvedl, že tato iniciativa obsahuje stejné myšlenky, které celou dobu říká.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: spa



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

4:44 Keller: Jak topkař Niedermayer vyrobil dezinformaci o trumpismu

NEKOREKTNĚ S KELLEREM Jak se vyrábí dezinformace. Tak pojmenoval aktuální z řady komentářů pro Parl…