Senát odsoudil teroristické útoky ve Francii. Vystrčil prozradil, co udělá

30.10.2020 6:30

Senát odsoudil teroristické útoky a násilí ve Francii. Jednomyslně je označil za útoky proti svobodě myšlení a svobodě vyznání, tedy proti základům svobodné společnosti.

Senát odsoudil teroristické útoky ve Francii. Vystrčil prozradil, co udělá
Foto: Hans Štembera
Popisek: Předseda Senátu Miloš Vystrčil

Oběti terorismu senátoři uctili minutou ticha. Rozhodli o tom na podnět předsedy senátního zahraničního výboru a někdejšího velvyslance ve Francii Pavla Fischera (nezávislý).

„Jsme svědky útoků na základy svobodné demokratické společnosti a v tomto střetu nemůžeme zůstat neutrální,“ uvedl Fischer. Připomenul, že nynější útoky nejsou ojedinělé a že jsou napadány také instituce i symboly republiky.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) uvedl, že útoky na samotné základy evropské civilizace se množí a horní komora by se jim měla více věnovat. Podle něj je třeba se začít velmi systematicky a tvrdě bránit. „Musíme se spojit a společně zasahovat“. Osloví předsedu francouzského Senátu s nabídkou užší spolupráce boje proti terorismu v Evropě.

Senátoři odsoudili nejen útok v kostele v jihofrancouzském Nice, při němž zemřeli tři lidé, ale i nedávnou vraždu středoškolského učitele Samuela Patyho, kterému tento měsíc mladík čečenského původu uřízl hlavu za to, že při výuce ukazoval karikatury proroka Mohameda. Vymezili se i proti dalším útokům islamistických teroristů. Pachatelem útoku v Nice byl podle agentury AFP jednadvacetiletý migrant z Tuniska, který do Francie přišel nelegálně.

Miloš Vystrčil

  • ODS
  • PROFIL NENÍ POUŽÍVÁN.Případné dotazy na kontakty v Detailech
  • předseda Senátu

Senát označil útok na učitele za „akt proti svobodě myšlení“ a útok v kostele za „akt proti svobodě vyznání“. „A tedy za útoky proti samotným základům svobodné společnosti,“ uvedl Fischer. Vyjádřil podporu francouzskému lidu i institucím a přihlásil se k ideálům svobody, demokracie a lidských práv.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: čtk

Ing. Věra Kovářová, MIM byl položen dotaz

věk dožití ve zdraví

Sama zde píšete toto: ,, V roce 2017 byl obvyklý věk dožití ve zdraví u mužů 61 let a u žen 62 let.“ Jak ale tedy vysvětlíte, že vy prosazujete odchod do důchodu déle, a to třeba i o 5 a více let?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Balda. Ten, co kácel stromy. Atentát na Fica a to, co „lepší lidé“ nechtějí slyšet

11:23 Balda. Ten, co kácel stromy. Atentát na Fica a to, co „lepší lidé“ nechtějí slyšet

Juraj Cintula, důchodce, který se rozhodl svůj politický nesouhlas řešit střelbou do předsedy vlády.…