Zatím není jasné, kolik uprchlíků v zařízení, které vzniklo z luxusního alpského resortu Kobenzl, onemocnělo. Recidivující neboli návratná horečka je onemocnění, které přenášejí nakažené vši. V Evropě ale byla tato nemoc zcela potlačena díky očkování. Nyní se objevilo znovu s příchodem migrantů ze zemí Blízkého východu a z Afriky.
Úmrtnost až 70 %
Bakteriální onemocnění, které se objevilo v sousedním Rakousku, se dodnes často vyskytuje v zemích, jako jsou Etiopie, Súdán, Somálsko či Eritrea. Podle Centra pro kontrolu a prevenci chorob se takzvaná návratná horečka rychle šíří a v případě neléčení může úmrtnost dosahovat od 30 do 70 procent.
Zdravotnické úřady v Rakousku neváhaly a po propuknutí nemoci v jednom z azylových center pro uprchlíky přijaly mimořádná opatření, aby zabránily jejímu šíření. Celý bývalý luxusní hotel je v karanténě a všechny místnosti prošly kompletní dezinfekcí. Hlavní příčinou výskytu nákazy jsou podle rakouských odborníků nakažené vši, které si migranti přinesli cestou do Evropy.
- Původní zpráva ZDE
Šest týdnů si perte oblečení na 60 stupňů
Právě nedostatečná hygiena je hlavní příčinou toho, že někteří migranti mají vši, jež přenášejí i zmíněné zákeřné onemocnění. Proto je prioritou vyčištění matrací a oblečení uprchlíků, kteří mohli přijít do styku s nakaženými vešmi. Všichni migranti si musejí po dobu následujících šesti týdnů prát své věci na 60 stupňů. Vši, které infikovaly nakažené migranty, mohou přežít až jeden měsíc.
Obyvatelé uprchlické ubytovny v Salzburgu jsou monitorováni, aby se odhalili případní nakažení. Zatím ale není jasné, kolik migrantů nebezpečným nakažlivým onemocněním trpí. Všem lidem, kteří s uprchlíky v bývalém luxusním hotelu Kobenzl přicházejí do styku, zdravotníci doporučují, aby nosili ochranné oděvy a roušky.
Migranti přinášejí i jiné nemoci
Takzvaná opakovaná horečka je způsobená bakterií Borrelia recurrentis. Na člověka se přenáší prostřednictvím nakažených vší. Před sto lety se jednalo o globálně rozšířenou nemoc, ale v Evropě se ji podařilo zlikvidovat. V důsledku první světové války se touto smrtelnou nemocí nakazilo ve východní Evropě v letech 1919 až 1923 více než 13 milionů lidí. Z toho pět milionů lidí jí podlehlo.
Návratná horečka není podle portálu Breitbart jediné onemocnění, jež s sebou do Evropy přinesli imigranti, kteří na starý kontinent přicházejí po tisících. V několika zemích zjistili u migrantů dokonce takové nemoci, které se v Evropě neobjevily desítky let. Jde například o zvýšený nárůst počtu pacientů s tuberkulózou, malárií nebo se záškrtem.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: vam