Tři roky pro šéfa Lesní správy z Lán

07.05.2021 11:20 | Zprávy

Kladenský soud uložil šéfovi Lesní správy Lány Miloši Balákovi nepodmíněný tříletý trest ve věznici. Uznal ho vinným v kauze manipulace se zakázkou Lesní správy Lány. Státní zástupce mu v dubnu navrhl čtyřletý trest vězení, zákaz činnosti a peněžitý trest. Balák odmítá, že by jednal nezákonně, informuje iDNES.cz.

Tři roky pro šéfa Lesní správy z Lán
Foto: Radim Panenka
Popisek: Miloš Balák, ředitel Lesní správy Lány

Veřejná zakázka se týkala druhé etapy zajištění a odvodnění svahů v Lánské oboře kolem vodní nádrže Klíčava. K nezákonnému zjednání výhody mělo dojít zhruba před pěti lety.

Vinen je také manažer firmy Energie stavební - báňská (ESB) Libor Tkadlec. A přímo i firma ESB. Hodnota zakázky byla zhruba 200 milionů korun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: nab

Mgr. Richard Brabec byl položen dotaz

Proč jste proti vzniku NP Křivoklátsko?

V čem je problém? Podle mě, je dobře, že vznikají NP, přeci jen přírodu je třeba chránit, než si ji úplně zničíme - samozřejmě všeho s mírou. To zelené šílenství a ekoaktivisty (spíše ekoteroristy) neuznávám, ale proč bránit vzniku národního parku?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů: 5


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Proč policie nezasáhla? Rakušanova poslankyně: Bez násilí to nešlo a to by přece nikdo nechtěl

11:35 Proč policie nezasáhla? Rakušanova poslankyně: Bez násilí to nešlo a to by přece nikdo nechtěl

O víkendu Prahou prošel pochod odpůrců potratů. Či spíše měl projít. Plán jim zhatili aktivisté boju…