V úvodu pořadu se Hybášková věnovala situaci v Sýrii. „Já tím osobně trpím. Když o tom mám vykládat, tak mám skoro slzy v očích. Je strašné, že se málo vzpomíná na to, jak k tomu utrpení došlo. Že na počátku stály demokratizační snahy proti tvrdému režimu. To povstání mělo rysy, které jsme tady zažili v roce 1989, ale toto povstání bylo nesmírně krutě potlačeno,“ varovala dáma. Za hlavního viníka těchto masakrů označuje tamního diktátora Bašára Asada. „Já si myslím, že to je Bašár al-Asad,“ oznámila bez obalu.
Na Blízkém výhodě to může být ještě mnohem horší
Západ prý udržoval kontakty s umírněnou syrskou opozicí, ale dnes už nežije nikdo z lidí, s nimiž se na počátku jednalo. „Musím vám říci, že z těch 50 lidí, s nimiž jsme se na počátku bavili jako s demokratickou opozici, tak dnes už z nich nikdo nežije,“ posteskla si dáma.
Podle Hybáškové mělo smysl nad Sýrií vytvořit bezletovou zónu, protože režim zasahoval proti demonstrantům i ze vzduchu. Zásadním problémem ovšem byla neblahá zkušenost v Libyi. Američané se po zkušenostech z této země odmítli v Sýrii více angažovat. Až doje v Bílém domě k předání moci, tak se podle Hybáškové může zrodit dohoda na tom, že se Sýrie rozdělí na dvě oblasti – jedna ruská. druhá západní. S islámským státem se však nepočítá. Islámský stát bude poražen.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: mp