Ukrajinské jednotky prý vnikly na Krym a dostaly se do konfliktu s Rusy. Kyjev a Moskva mají ale odlišné verze incidentu

10.08.2016 21:02 | Zprávy

Ukrajinské speciální síly se o víkendu a v pondělí pokusily vtrhnout na Krym. Tvrdí to alespoň ruská média. Odvolávají se při tom na informace ruských tajných služeb. Celou situaci již pro server RT.com okomentoval i ruský prezident Vladimir Putin.

Ukrajinské jednotky prý vnikly na Krym a dostaly se do konfliktu s Rusy. Kyjev a Moskva mají ale odlišné verze incidentu
Foto: wikipedia
Popisek: Krymský poloostrov.

„Ukrajina se uchýlila k terorismu, hraje nebezpečnou hru,“ řekl Putin s tím, že je zbytečné setkávat se s vedením země ve snaze řešit situaci. Akci Kyjeva zároveň označil za hloupou a zločinnou. Ozbrojené ruské kontrarozvědky FSB podle všeho odrazily dva útočné pokusy ukrajinských sil. Zahynuli prý dva ruští vojáci, jeden z ukrajinských útočníků byl údajně dopaden a vypovídá. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: vef



Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Politici pro ČT vymáhají výpalné. Divíte se, že je k nim servilní?

7:34 Politici pro ČT vymáhají výpalné. Divíte se, že je k nim servilní?

POHLED IVANA HOFFMANA Ze současné podoby televizního zpravodajství není užitek, protože novináře víc…