Uprchlíci: Věci se hýbou. Jedna evropská velmoc nastavuje pěst. Ale druhá, nám bližší, odpůrce imigrace zaskočí

02.06.2015 8:49 | Zprávy

Britský ministerský předseda David Cameron a německá kancléřka Angela Merkelová se dívají odlišně na údajné kulturní obohacování ze strany přistěhovalců. Zatímco Cameron hodlá zastavit příliv přistěhovalců do země, tak Merkelová chce naopak Německo uprchlíkům ještě více otevřít.

Uprchlíci: Věci se hýbou. Jedna evropská velmoc nastavuje pěst. Ale druhá, nám bližší, odpůrce imigrace zaskočí
Foto: archiv
Popisek: Britský premiér David Cameron

BBC ve své dnešní zprávě uvádí, že Cameron vyvine speciální úsilí související se založením pracovních skupin, které mají, mimo jiné, za úkol řešit problémy s přistěhovalci. Konzervativci mají v plánu snížit počet příchozích uprchlíků do Velké Británie tak, jak slíbili svým voličům před vítěznými volbami minulý měsíc. Imigrace by se měla snížit o desítky až stovky tisíc lidí ročně. V květnu se nechal lídr konzervativců slyšet, že by mělo být dosaženo snížení počtu přistěhovalců o 50 %. Reagoval tak na 318 000 přistěhovalců, kteří přišli v loňském roce, což představuje nejvyšší číslo za poslední dekádu.

celý text v angličtině najdete ZDE

Pracovní skupiny řízené jednotlivými ministry budou sledovat migraci z Evropské unie a jejich cílem by měla být změna sociálního systému, a také snížení závislosti pracovního trhu na práci přistěhovalců. Členy pracovních skupin jsou všichni klíčoví muži Cameronovy vlády, včetně ministryně vnitra Theresy May a kancléře George Osborna. Pracovní skupiny se vedle toho budou zabývat sociálními problémy britských rodin, exportem, budováním digitální infrastruktury, zdravotnictvím a zahraniční politikou, zejména s ohledem na situaci v Sýrii a Iráku. David Cameron bude dále předsedat výboru pro evropské otázky, jehož úkolem je vypracovat referendum o setrvání v Evropské unii.

Německo v čele s Merkelovou naopak o žádných opatřeních, odrazujících přistěhovalce od vstupu do země, nepřipravuje, byť právě do této země směřuje nejvíce přistěhovalců v rámci celé Evropské unie. Jenom za loňský rok obdrželo Německo více než 200 000 žádostí o azyl a do země přišlo 800 000 lidí ze severní Afriky a dalších regionů třetího světa. Samotní obyvatelé Německa jsou prudkým růstem imigrantské vlny znepokojeni; Merkelová podle všeho zůstává v klidu. Při svém včerejším vystoupení na konferenci o kvalitě života v Německu, jak uvádí Deutsche Welle, konstatovala, že by se ráda osobně zasadila o to, aby její země byla ještě více otevřená vůči přistěhovalcům.

celý text v angličtině máte ZDE

„Je bezesporu obohacující, když u nás chce někdo žít. Tito lidé by se v Německu měli cítit jako doma. Jistě je také důležité, aby zde mohli bez problémů pracovat,“ prohlásila německá kancléřka, která patří mezi hlavní zastánce kvót pro uprchlíky. Podle Merkelové by se měla v Německu rozšířit nabídka pracovních míst pro uprchlíky z afrického kontinentu. „Kvalifikovaní odborníci potom nemusí žádat o azyl,“ navrhla Merkelová a konstatovala s uspokojením, že Německo se stává zemí přistěhovalců.

 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Dálniční známky a elektroauta

Dobrý den, pane poslanče, vidíte alespoň náznak logiky v tom, že elektroauta jezdí po dálnicích zadarmo? Copak ony neopotřebovávají povrch vozovky stejně jako auta se spalovacími motory, a to v řadě případů i víc díky těžké baterii? Děkuji za odpověď.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Na tiskovce STAČILO! řekla Konečná, co viděla v supermarketech

13:21 Na tiskovce STAČILO! řekla Konečná, co viděla v supermarketech

Jako „relevantní protiváha k asociální politice vládní garnitury“ se představila koalice STAČILO! př…