Útok na Tuhého jim nevyšel, teď mají Šlachta a Ištvan další problém: Své bezpečnostní prověrky

06.10.2016 7:47 | Zprávy

Na bezpečnostní prověrky bývalého šéfa ÚOOZ Roberta Šlachty i klíčových vrchních státních zástupců z Olomouce, včetně šéfa Ivo Ištvana, se podle deníku Právo zaměřil Národní bezpečnostní úřad.

Útok na Tuhého jim nevyšel, teď mají Šlachta a Ištvan další problém: Své bezpečnostní prověrky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Robert Šlachta, šéf ÚOOZ

Podle dobře informovaného zdroje si již úřad vyžádal některé dokumenty na státním zastupitelství. Jde prý především o průsaky ze spisů Generální inspekce bezpečnostních sborů, jejíž pracovník rok a půl vedl prověřování současného policejního prezidenta Tomáše Tuhého. To skončilo odložením věci, následně se však v médiích objevily podrobné informace o Tuhém. NBÚ se tak nyní o žalobce z Olomouce zajímá, i kvůli pochybnostem o regulérnosti původního šetření.

Bezpečnostní úřad se v současné době nechce k ničemu vyjadřovat. Jak uvedl mluvčí úřadu Radek Holý, úřad je povinen prověřovat podmínky osvědčení. „A to jak na základě vlastních informací, tak i na základě informací získaných od jiných subjektů, s nimiž spolupracuje,“ řekl. Šlachtovou rolí, úlohou jeho bývalého podřízeného z ostravské expozitury Jiřího Komárka i vysoce postavených žalobců se zabývá na podnět sněmovní vyšetřovací komise i Generální inspekce bezpečnostních sborů. 

V případě, že by bezpečnostní úřad prověrku skutečně chtěl některým ze jmenovaných odebrat, dostal by je do problémů. Především tedy Šlachtu, který osvědčení potřebuje kvůli nové funkci náměstka Celní správy. „Ať se prověřuje cokoliv, budu jen rád. Necítím se ohrožen, s kýmkoliv budu spolupracovat a naprosto žádné informace nepouštím,“ řekl Šlachta. 

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

15:21 Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

ČT nepřestává diváky zásobovat novou tvorbou, ať už se jedná o pohádky nebo seriály. V novém roce je…