Ve Francii za Macrona zanikl právní stát. Teroristické paragrafy mohou být nasazeny na odboráře nebo kohokoliv jiného. Martin Hekrdla vyčetl více

14.10.2017 20:46 | Zprávy

Komentátor Martin Hekrdla sepsal pro web A2larm.cz úvahu, v níž se pořádně obul do francouzského prezidenta Emmanuela Macrona. Právě za časů tohoto prezidenta prý ve Francii zanikl právní stát. Podobně zlé je to prý i ve Španělsku.

Ve Francii za Macrona zanikl právní stát. Teroristické paragrafy mohou být nasazeny na odboráře nebo kohokoliv jiného. Martin Hekrdla vyčetl více
Foto: literarky.cz
Popisek: Kancléřka Merkelová a prezident Macron

Hekrdla tvrdí, že nám politika na Západě hrubne. Stačí se podívat na to, jak se spolu na půdě francouzského parlamentu bavili neúspěšný radikálně levicový prezidentský kandidát Jean-Luc Mélenchon a někdejší francouzský premiér Manuel Valls. „Já přece neusednu vedle takového nacisty. Jsi jenom potížista, ubožák, hovno!“ křičel Mélenchon. „Dočista jsi se zbláznil, uklidni se,“ koktal Valls. Tato slovní výměna byla zaznamenána.

Jenže to není v západní politice zdaleka to nejhorší. Mnohem horší je, že byl ve Francii demontován právní stát.

„Zatímco po 1. říjnu sledoval celý svět se zatajeným dechem záběry svištících španělských pendreků proti katalánským voličům a o dva dny později masovou protestní stávku Katalánců proti policejnímu násilí, zanikl potichu ve Francii právní stát. Národní shromáždění tam 3. října přijalo zákon, jímž byl výjimečný stav – od listopadu 2015 čtyřikrát prodloužený – vložen do právního řádu jako permanentní nástroj státního násilí. Svévolného, ale zákonného. Výjimka se stala pravidlem,“ varoval Hekrdla.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: mp

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

15:59 Cecílie Jílková: Pozor, pandemická dohoda WHO má sloužit lobbistům, cenzuře a digitálnímu sledování

Pokud vám minulá pandemie přišla jako zlý, hodně dystopický sen, tak Pandemická dohoda WHO v podstat…