„Přistěhovalci ze zemí východní Evropy, které vstoupily do EU po roce 2004, mají větší pravděpodobnost, že si najdou práci, než rodilí Britové. Na druhou stranu je u nich vyšší pravděpodobnost, že budou žádat o sociální dávky a budou pobírat nízkou mzdu,“ uvádí se ve zprávě Migrationwatch a konstatuje se, že to se ještě ve větší míře týká přistěhovalců z afrického kontinentu. „Nezaměstnanost, nízké mzdy a žádosti o sociální dávky se však nejvíce týkají přistěhovalců z Pákistánu a Bangladéše,“ píše se dále ve zprávě.
Migrationwatch podle britského deníku dále zmínila, že její aktuální zpráva rozporuje všechny předchozí studie, které byly prováděny levicovými uskupeními. „Tyto studie totiž vůbec neřešily, odkud přistěhovalci do Velké Británie přišli. Naše zpráva čítající 44 stránek je tak skutečně průkopnickou analýzou přesně popisující hospodářské dopady imigrace,“ konstatuje Migrationwatch. Ke zveřejněným výsledkům se vyjádřil také její předseda lord Green z Deddingtonu. „Jasně se ukázalo, že všichni přistěhovalci rozhodně přínosem pro Velkou Británii nejsou,“ uvedl lord Green.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: pro