Jako většina kandidátů do čela země, i Franz velmi silně vnímá špatnou náladu společnosti, kterou by v případě svého zvolení rád vypudil. Za dobré znamení považuje však fakt, že nastalou situaci dokážeme pojmenovat. „Ta blbá nálada není o o tom, že by nefungoval systém, ten funguje, s více či méně odřenýma ušima. Problémem je lidský faktor. Neřešíme, zda vyměníme auto, ale zda jezdíme na benzín nebo na moč. Pokud na moč, je zapotřebí vyčistit nádrž, ale ne to, že na střechu namontuji dalších deset kol,“ názorně vysvětlil svůj názor.
-
SLEDUJEME TÉMA: Přímá volba prezidenta
Ožehavou otázkou bývá, zda by prezident jmenoval vládu, v níž by byli komunisté. „Měli bychom mít dobře kvalifikovanou pravicovou a levicovou stranu, aby byla rovnováha, ale je otázka, zda-li tou levicovou je právě KSČM,“ uvažoval. Jejich ideologie je prý krásná, nicméně z historického hlediska se nikde neosvědčila. Lidé podle jeho názoru mají pocit, že už nemají jiné východisko a chytají se stébla, tedy volí právě KSČM.
Prezident by měl být zárukou demokracie
„Na červenou nejezdím. Přesto bych jako prezident vládu s komunisty jmenoval, ač se zaťatými zuby,“ přiznal Franz. Hlava státu by totiž měla zaručovat demokratický vývoj země a respektovat výsledky svobodných voleb.
Média začala v uplynulých týdnech přinášet informace o kontroverzní minulosti umělce, v krátké době po listopadovém převratu se měl účastnit různých xenofobních a rasistických akcí. „V těchto záležitostech jsem vystupoval pouze jako pozorovatel,“ hájil se Franz. „Bylo to v květnu roku 1990 a od té doby s tím nemám nic společného.“
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: nem