Zaplaťte za Hitlera! Potupené Řecko vyčíslilo částku, kterou mu prý dluží Němci. A přidalo podrobnosti

15.07.2015 13:02 | Zprávy

Německo dluží Řecku podle Atén na reparacích za druhou světovou válku téměř 280 miliard eur. Tato částka tak přesahuje celkový dluh země vůči Evropské unii. Zatímco Berlín jakékoli závazky vůči Aténám odmítá, Řekové tvrdí, že jejich výpočty jsou přesné a požadavky naprosto opodstatněné.

Zaplaťte za Hitlera! Potupené Řecko vyčíslilo částku, kterou mu prý dluží Němci. A přidalo podrobnosti
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kancléřka Angela Merkelová

Podle našich výpočtů by nám mělo Německo vyplatit přesně 278,7 miliard eur, včetně 10,3 miliard, které jsou tzv. vynucenou půjčkou,“ uvedl náměstek ministra financí Dimitris Mardas. Výpočet provedla parlamentní komise s nejvyšším soudem. Předběžně se odhadovalo, že by se mohla částka pohybovat mezi 269 a 332 miliardami eur. Mardas dále poznamenal, že podle Pařížské mírové konference z roku 1946 byla původně částka stanovena na 341,2 miliard dolarů. Otázka válečných reparací se znovu dostává do popředí ve chvíli, kdy jsou vztahy mezi Aténami a Berlínem velmi napjaté. Mimo jiné také kvůli požadavku Řecka na restuktualizaci dluhu.

Celý text v angličtině je ZDE

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: pro

Nemáte jako já pocit, že tato vláda se nás snaží šmírovat úplně všude?

Vy kritizujete, že chce hlídat údaje o ubytovaných (v hotelech, penzionech...), ale co říkáte na to, že se snaží protlačit i to, aby nás mohla šmírovat na webu? Cožpak nestačí, že se nás snaží umlčet pomocí Foltýna a toho jeho nesmyslného úřadu? Proti tomu taky nějak bojujete?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Hunter Biden a kšefty na Ukrajině. Nové důkazy

21:03 Hunter Biden a kšefty na Ukrajině. Nové důkazy

Hunter Biden, syn bývalého viceprezidenta a prezidenta Joea Bidena, se v roce 2016 pokusil zorganizo…