Zeman: Madlenka Albrightová to slíbila a nedodržela. Nemám ji rád

01.11.2012 12:30 | Zprávy

Magazín Reflex přinesl reportáž z on-line chatu s prezidentským kandidátem Milošem Zemanem. Během něj se prý odpovědi pro čtenáře prolínaly s poznámkami směřovanými redaktorům a výsledkem byl „starý dobrý Zeman“ z devadesátých let, kdy byl nejprve ostrým lídrem opozice a později prostořekým premiérem. Zejména když šlo o zahraniční politiku.

Zeman: Madlenka Albrightová to slíbila a nedodržela. Nemám ji rád
Foto: Hans Štembera
Popisek: Kandidát na prezidenta Miloš Zeman měl přednášku na VŠE. Studenti o ní projevili nebývalý zájem

Připomněl, že tehdy jeho vláda byla poslední, kdo dal v NATO „se zaťatými zuby“ souhlas k bombardování Srbska kvůli Kosovu. Vymínila si však, že nebudou bombardovány civilní cíle. „A Madlenka Albrightová to slíbila a Madlenka Albrightová to nesplnila. Od té doby ji nemám rád,“ popisoval Zeman. K dalšímu dotazu, co říká na to, že tato bývalá americká ministryně zahraničí dnes v Kosovu podniká, jen lapidárně poznamenal: „Spolu chyceni, spolu pověšeni.“

Obdobně napjaté vztahy prý obvykle míval s německými politiky. „Hlavně proto, že jsem vždy tvrdil, že Sudeťáci byli pátou kolonou Hitlera,“ vysvětluje prezidentský kandidát.

Co se týče domácí politiky, doporučil Zeman předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi, aby se po případných vítězných volbách snažil sestavit menšinovou vládu, kterou by z opozice podporovali komunisté. „Řekl bych mu totéž, co jsem řekl Špidlovi v roce 2002:  Vládni sám. A vládni v menšinové vládě, protože to je největší umění politiky. Koalici dokáže sestavit každý idiot, ale vyjednat si podporu menšinové vládě, to je majstrštyk,“ říká Zeman.

Nic na tom prý nemění ani negativní zkušenost Jiřího Paroubka, který reálně vládl s komunisty v letech 2005- 2006 a pak prohrál volby. Paroubek podle něj dojel především sám na sebe. „Jak říká Valtr Komárek, Paroubek připravil sociální demokracii o deset procent hlasů,“ vzpomíná na svého přítele.  

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: jav

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

19:28 Bystroňova mise u Trumpa: Mluvil se špičkami

Svou návštěvu Spojených států završil europoslanec AfD Petr Bystroň na oslavě vítězství Donalda Trum…