Zoufalý biskup z Aleppa: Je to jinak. Proč neřeknete světu toto?

13.10.2016 12:47 | Zprávy

Chaldejský biskup Antoine Audo se rozepsal o situaci v syrském Aleppu, kde pokračují nálety syrské armády podporované Ruskem. Zároveň také graduje politické napětí, kdy americký státní sekretář John Kerry mluví o stíhání Ruska a syrské vlády za údajné válečné zločiny v Aleppu a Moskva zmiňuje teroristické činy v Sýrii. Píše o tom server RadioVaticana.cz.

Zoufalý biskup z Aleppa: Je to jinak. Proč neřeknete světu toto?
Foto: Archiv redakce Vaše Věc
Popisek: Sýrie, opozice.

„Nemohu mluvit o východní části, protože nemáme přímé zprávy. Přestože leží jen kilometr od nás, nemůžeme tam chodit. Co mohu potvrdit, že tato východní část města, kde jsou ozbrojené skupiny, jejichž počet ovšem není znám, je bombardována. Mnoho se o tom mluví, ale nikdo nemluví o nás, o západní části, kde žijí dva miliony Syřanů, včetně křesťanské menšiny, která doposud v Aleppu zůstala,“ popisuje situaci v Sýrii Audo. Zmiňuje také to, že on sám navštívil chaldejské rodiny, kdy jedna přišla o otce a syna na konci září při ostřelování a ve druhé je těžce zraněná dívka. Tu zranila bomba, když stála na balkoně. 

„Tyto strašlivé příběhy se opakují od rána do večera. Jsme bez proudu, bez vody – a nikdo o nás nemluví. Všechny informace se zaměřují na východní část, kde jsou zmíněné ozbrojené skupiny. Opravdu by mě zajímalo, kde je objektivní informace...,“ posteskl si Audo. 

Původní text ZDE.

Dle jeho slov se do východní části města, která je v rukou samozvaných ozbrojenců, nedostane ani humanitární pomoc. „Ne, není to možné. Je to příliš nebezpečné! Pracujeme v celé Sýrii, všude, kde je to možné. V místech ovládaných ozbrojenými skupinami to možné není. Zejména my jako křesťané, jako nezávislí tam nemůžeme – není to možné!“ dodal Audo.

Nikdo podle něj neví, co se kdy stane. „Jsou tady opuštěné bomby, které zabíjejí 40–50 lidí, tu v jedné čtvrti, tu v jiné. Chodíme po ulicích a napadá nás: ‚Kdo ví, možná právě teď natrefím na bombu.‘ Musíme být neustále ve střehu, přemýšlet jak a kudy jít... Žijeme v neustálém ohrožení. A to vyvolává strašnou atmosféru strachu. Všichni křesťané, většina těch, kdo si to mohou dovolit, odcházejí pryč. V tom je naše velké utrpení!“ uzavřel syrský jezuita.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vef

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

15:21 Seriál Limity: Žádná sláva. Peníze poplatníků přitom nešly jenom z ČT

ČT nepřestává diváky zásobovat novou tvorbou, ať už se jedná o pohádky nebo seriály. V novém roce je…