TOP 09 krátce po svém představení 11. června 2009 (ano, již oslavila 2 roky existence) zaregistrovala kanál TOPvidea, kam ukládá své video zpravodajství. Minulý týden se tento kanál stál partnerem YouTube, tedy splnil některé podmínky pro udělení statutu, který umožní lepší práci s touto sítí, než mají běžní uživatelé.
Jak vlastně vypadá využití vlastních videí v politické komunikaci? Jsou videa důležitá nebo stačí vidět spoty televizní reklamy jednou za čtyři roky, respektive pět let v případě Evropského parlamentu? Právě na práci s videi je vidět, jak hodně se změnil politický marketing v uplynulých deseti letech.
V roce 2002, kdy se konaly volby do Poslanecké sněmovny, jen málokdo přemýšlel o tom, že by investoval do jiné videokapitoly než do volebního spotu. O osm let později mají skoro všechny parlamentní strany registrované své „televize", které pravidelně zásobují různě kvalitními videi. Volební spoty bývají stále jedny z nejsledovanějších, ale ne na té úrovni, že by dominantně přesáhly sledovaností vše ostatní. Pomohu si příkladem, nejpopulárnější video na kanálu TOPvidea - volební spot „Admirál Schwarzenberg" vidělo zhruba čtvrt milionu lidí. Nicméně celý kanál má sledovanost blížící se jednomu miliónu. Videa kanálu ODS, který vznikl pár měsíců před TOP 09, mají sledovanost ještě o půl milionu vyšší. Pro pořádek - televize ČSSD má jen několik desítek tisíc zhlédnutí (36 892) a Věci veřejné mají asi desetinásobek socialistů. Komunisté na sociálních sítích oficiální kanál podle mých informací nemají vůbec.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Názory, ParlamentniListy.cz