Daniel Solis: Šťoural Havel programově vylezl z díry

15.12.2011 19:30 | Zprávy

Jako výstřelem startovní pistole se volbami v Ruské federaci jakoby aktivovala mašinérie pravdolásky, která teprve nedávno svolala svůj černý sabat do odsvěceného kostela Sv. Anny, v rámci operace Fórum 2000.

Daniel Solis: Šťoural Havel programově vylezl z díry
Foto: Petr Merta
Popisek: Socha Václava Havla v pražské kavárně Slavia

Toto fórum takzvaných disidentů a bojovníků za lidská práva (povětšinou s plochou dráhou letu) se již tradičně koná pod záštitou suprematistických Rhodesových stipendiátů, jako například bývalého šéfa CIA, Jamese Woolseyho, který sloužil pod stipendiátem W. Clintonem, nebo nechvalně známé krvavé fůrie M. Albrightové, které nevadí půl milonu mrtvých dětí jako prostředek k jejím účelům.

Celý trik je v tom, že se vždy pozve na okrasu nějaký ten dobře placený a po zásluze trestaný odpůrce režimu, aktuálně nepopulárního státu a kolem něj se pak provádí tanečky naoko humanitární, v zákulisí však jednoznačně konspirační a podvratné. Dobře financované dění má jedno za cíl, totiž formou subverze destabilizovat nepřátelský režim a ušetřit tak lidské životy, které by jinak padly za oběť ozbrojenému konfliktu.

Jako příklad mohou sloužit dva scénáře: V Egyptě vláda ustoupila požadavkům dobře instruovaných demonstrantů. V Libyi tak neučinila, (přestože demonstranti byli dobře vyzbrojeni), což vedlo k úplnému zničení veškeré infrastruktury, mnoha ztrátám na životech v řadách ozbrojených složek země a taktéž civilního obyvatelstva, totální devastaci několika měst a rozklad společnosti.

V Sýrii, která byla pro další postup aliance západních mocností klíčová, neboť tvořila poslední stupeň na cestě k drtivému úderu na Írán, bohužel scénář „nenásilného boje“ pochodujících demonstrantů nevyšel. Za prvé, demonstranti na podporu režimu mnohonásobně převýšili počet jeho převážně importovaných, leč o to lépe vyzbrojených a vycvičených odpůrců. Za druhé, podpora právě stran Ruské federace znemožnila jakoukoliv intervenci z venčí, při které by letouny OSAS (Organizace Severoatlantické Smlouvy) beztrestně bombardovaly syrské pozemní cíle a její námořnictvo by vysílalo salvy střel s plochou dráhou letu. Ruská federace dodala dlouho očekávané obranné systémy, které by takový podnik silně znepříjemnily. Navíc posílila kontingenty válečných lodí, kotvících v syrském přístavu Tartus. Ruská diplomatická akce v tandemu s Čínou na úrovni Bezpečnostní rady OSN, měla taktéž svůj nepopíratelný význam.

Taková „nesmiřitelná“ politika, leží mnohým, kteří -už už chystali další válku, silně v žaludku. Fog Rasmussen si v jednáních s Lavrovem nebere servítky a prokazuje tím jen naprostou neomalenost mafiánského kartelu, kterému předsedá coby generální tajemník, když navzdor dohodám doprovázejícím demontáž Sovětského Svazu a historickým událostem posledních let, znovu provokuje výhružkami začlenění Gruzie do OSAS.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: vasevec.cz

PhDr. Jiří Horák, Ph.D. byl položen dotaz

S kým bysme měli vést válku?

Když se tak připravujeme na válku a chcete posílit rozpočet na obranu, proti komu myslíte, že bude válka vedena? Rusko proti všem? Ač je podle mě Putin šílenec, podle mě vzhledem k tomu, že jaké má problémy na Ukrajině, nemyslím, že by útočil na někoho dalšího, navíc třeba my. Jsme přeci v NATO, a t...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ladislav Jakl: Pedro a Roxana

17:15 Ladislav Jakl: Pedro a Roxana

Žvýkačka Pedro dělala bezva bubliny. Nechutnala tak skvěle jako Donald, ale obrázky měla taky hezké …