Jan Campbell: Souhlasu netřeba - TTIP na pokračování

25.10.2015 9:22 | Zprávy

Protože již během tajuplných jednání bylo napsáno mnoho, a před a po podpisu TTIP bude napsáno ještě více, shrnu obsah TTIP jak se mi jeví do jedné věty, dovolující veřejnosti se podívat na věc z jiného úhlu. TTIP je smlouva, kterou vyjednávají dva velcí partneři ve prospěch třetí strany, která se jednání přímo neúčastní. Kdo je ta třetí strana? Odpověď je krátká: Nadnárodní korporace. Proč tomu tak je? I zde je odpověď krátká: Protože platí aktualizovaná stará Leninova pravda: Stát je (ná)strojem pro (z)ničení jedné třídy druhou, aby po té mohl pro jednu třídu držet pevně v poslušnosti poddané.

Jan Campbell: Souhlasu netřeba - TTIP na pokračování
Foto: Jan Rychetský
Popisek: Státní znak USA

Vláda USA je nástroj konstruovaný v zájmu finančně – průmyslové elity, která vládu řídí a jejímž jediným cílem je ochrana svých zájmů. Zájem finančně – průmyslové elity, která se ráda vydává za stát a představuje západní společenství, je hlavní charakteristikou rozdílu ve vztahu k působení historické ruské společnosti. V ní je především zakotven pocit spravedlnosti a soudržnosti. Současná ruská elita, která je díky geopolitické situaci pomalu na ústupu, si během a především po perestrojce rychle přisvojila všechny hlavní atributy západní finančně – průmyslové elity. Jestliže kapitál v minulosti potřeboval stát pro ochranný štít svých zájmů, to je dnes situace zcela opačná. Kapitál ve formě současné finančně – průmyslové elity tvoří ochranný štít pro stát, který potřebuje pro pokrytí rizik a konání finančně – průmyslové elity v oblastech s velkým rizikem. Vláda USA je použita pro vytvoření poslušnosti celých regionů moderní formou okupace zabalené v mýtu globalizace a z ní vyplývajících výhod. Proto je návrat současné ruské finančně – průmyslové elity do klína historie tak bolestivý a (vlasti) zradou doprovázený. Proto jsou finančně – průmyslové elity nadnárodní a její členové vybaveni několika občanstvími a mnozí i diplomatickými pasy.

Podle nedávno zveřejněné americké studie GDAE (Global Development and Environmet Institute at Tufts University, Minessota), o které jsem se nedočetl v české kotlině ani slovem, podpis TTIP bude znamenat pro EU státy ztrátu 600 tisíc pracovních příležitostí během prvních pěti let. Bude tomu, protože lze předpokládat podstatné snížení exportu. Doporučuji seznámit se studií již se účastnil americký ekonom Jeronim Capaldo (Research Fellow with GDAE's Globalization and Sustainable Development Program). Jak zapadají výsledky studie do EU optimismu s migrací, si může každý čtenář představit sám. EU se dále a mimo jiné musí podle studie připravit na snížení národního produktu. Severní státy (Švédsko, Dánsko, Holandsko, Finsko) kolem 2,7%, SRN 1,4%, UK kolem 1%. Současně není správné očekávat, že všechny výhody budou mít USA. Velkou většinu výhod si zapíšou pro sebe největší nadnárodní společnosti zaregistrované v USA. Nevím, kolik z nás si uvědomují, co to znamená. Přesto si dovoluji poukázat na dvě maličkosti, které si může každý čtenář sám prověřit. První skutečností je, že EU neřídí evropské elity (od DB počínaje a USB konče), ale nadnárodní společnosti s nejbohatšími individui zaregistrovanými v USA. Při uvědomění si pouze této skutečnosti, údiv nad výprodejem EU a národní suverenity mizí. Druhou skutečností je, že úniky z utajovaných jednání mají faktický a formálně právní charakter, zakotvující primát nadnárodních společností nad státem.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Tomio Okamura byl položen dotaz

Ukrajinci

Myslíte, že se vůbec někdy Ukrajinci, co sem za poslední dva roky přišli na Ukrajinu vrátí? I kdyby skončila válka, já mám dojem, že tu už zůstanou na trvalo. Zabýváte se v SPD nějak tím, co by se stalo, kdyby tu zůstali?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Petr Jahn: „Armagedon“ v České televizi není nutný. Stačí umět trochu počítat.

12:59 Petr Jahn: „Armagedon“ v České televizi není nutný. Stačí umět trochu počítat.

Na úvod trocha čísel. Prosím, pozorně čtěte!