S ohledem na vývoj globální situace pak subjektům pohybujícím se na českých finančních trzích doporučujeme nahlédnout především do kalendáře amerického Fedu a ČNB. Nelze samozřejmě zapomenout ani na ECB, avšak vzhledem k tomu, že politika této centrální banky je nalajnovaná až do března 2017, tak by měla v příštím roce zůstat spíše spící sopkou, která může pouze zahrozit varovným kouřem.
Co se týká Fedu, tak jeho osm řádných zasedáních bude nepochybně extrémně sledovanými událostmi. Zvláštní pozornost budou poutat především ta zasedání, která jsou spojena s tiskovou konferencí šéfky Fedu Yellenové (každé druhé zasedání - první tedy 16. března). Vzhledem k tomu, že rozložení hlasů uvnitř FOMC (výboru, jenž hlasuje o sazbách) bude v roce 2016 pestřejší, tak zvláštní důležitosti nabudou i samotná vystoupení Yellenové (např. 2x v roce v Kongresu), či jejích nejbližších spolupracovníků v Radě guvernérů Fedu ve Washingtonu - S. Fischera a W. Dudleyho.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV