Pracovníci Ministerstva spravedlnosti všem občanům tvrdí, že náš systém odpovídá požadavkům právního státu. Domnívají se, že je možné bez zásahu moci soudní vazebně zadržet a stíhat kteréhokoliv občana.
Kolikrát se ještě přihodí, aby policie, bez zásahu moci soudní odvedla skupinu občanů do vazební věznice? Kolikrát se ještě stane, aby ministr spravedlnosti k takové skutečnosti mlčel? Kolikrát se ještě stane, aby dokonce poslanci a bezúhonní občané byli policií veřejně obvinění ze spáchání trestného činu? A jako náhodou před nejdůležitějšími volbami do poslanecké sněmovny?
Deformace právních norem došla tak daleko, že domoci se práva u soudu je téměř nemožné. Každý sedlák ví, že smlouvu, kterou uzavřel, musí plnit. Kdyby porušil smluvní podmínky, každý soudce ho odsoudí. Tak to platí tisíciletí ve všech civilizovaných zemích. U nás je tomu jinak. „Občané s právnickým vzděláním“ tak dlouho upravovali právní předpisy, až se jim podařilo i tuto skutečnost zpochybnit.
Před volbami přišla policie s obviněním skupiny občanů kolem p. Babiše. Rovnou požádala poslaneckou sněmovnu o „vydání ke stíhání“ nejen jeho, ale také jiné bezúhonné občany. To je brutální zásah moci výkonné (pod vedením státního zástupce) do zaručených občanských práv. Pouze moc soudní může takový krok povolit. Soud povolí stíhání v těch případech, kdy nepochybně došlo ke skutku, který trestný čin potvrzuje. Našim státním zástupcům je to lhostejné. Klidně zneužijí svou pravomoc a nechají obvinit bezúhonné občany, bez názoru moci soudní. Že se jedná o (trestný) čin pomluvy je netrápí. Současnému i bývalým ministrům spravedlnosti je to lhostejné.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV