Petr Bílek: Je právo na zisk ústavní?

02.09.2017 19:23 | Zprávy

Bylo by to veselé, kdyby to nebylo smutné. Provozovatelé venkovní reklamy a majitelé reklamních ploch kolem dálnic měli pět let na to, aby se připravili na situaci, jež nastane letošního prvního září.

Petr Bílek: Je právo na zisk ústavní?
Foto: pixabay.com
Popisek: Billboard - ilustrační foto

Po mnoha protestech veřejnosti a lobbistických průtazích v zákonodárných sborech začne totiž konečně platit, že kolem dálnic a silnic první třídy do vzdálenosti 250 metrů nadále nebude les stožárů s nápisy a vyobrazeními evidentně odvádějícími pozornost řidičů a v konečném důsledku působících jako veřejné ohrožení.

Místo toho, aby jako v civilizované společnosti všude na světě agentury ctily zákon a udělaly vše pro jeho respektování, vymyslely absurdní vytáčku se státní vlajkou na dotyčných plochách (která jako státní znak nesmí být prý odstraněna) a spustily povyk o vyvlastnění a maření podnikání. Klasický skupinový zájem získal ovšem podporu několika senátorů, a ti vznášejí dokonce ústavní stížnost. Patrně jde o dobře placenou drzost. Slušnému člověku nemůže připadat pochopitelné, že se maséři konzumentů odvažují mluvit o tom, že budou muset ukončovat platné smlouvy s klienty, jako kdyby nevěřili, že zákonná úprava opravdu začne platit. S čím počítali? Perfidita jejich chování není bohužel v českých poměrech ojedinělá. Vůbec se totiž neliší od nebetyčné drzosti šmejdů ani od lichvářských praktik poskytovatelů úvěrů či spekulantů se sociálním bydlením. Svrchovanost obecného zájmu je v případě tohoto typu venkovní reklamy průzračně jasná. Jak by to s ní dopadlo, kdyby se vyslyšelo volání „méně státu", nemusím dopovídat.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Důchodový systém opět ve schodku

15:05 Bohdan Babinec, Miroslav Josef Bezecný: Důchodový systém opět ve schodku

Také se dozvídáme, především od našich politiků, že by si lidé měli šetřit na důchod. Při dnešní str…