Radek Pokorný: "Svedli jsme velkou bitvu, kvóty nebudou.“ Podvod typu Euroústava. Dokdy ze sebe necháme dělat hlupáky?

26.06.2015 21:19 | Zprávy

Radek Pokorný se zamýšlí nad výsledkem bruselského jednání Evropské rady o zrušení kvót pro uprchlíky a přináší zprávu ze skutečného diskusního večera o imigraci.

Radek Pokorný: "Svedli jsme velkou bitvu, kvóty nebudou.“ Podvod typu Euroústava. Dokdy ze sebe necháme dělat hlupáky?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlajka EU

„Neformální“ bruselská dohoda o uprchlících je na stole. Včera v nočních hodinách ji upekli předsedové vlád evropských zemí s bruselskými soudruhy. Pod tlakem bouřících se občanů v jednotlivých zemích zvolili lest, která jim už několikrát vyšla (například Evropská ústava, která se po zamítnutí v referendech ve Francii a v Holandsku názvem změnila v Lisabonskou smlouvu). Místo kvót, podle kterých by země EU musely povinně „odebrat“ určený počet imigrantů, vymyslili princip „povinné dobrovolnosti.“

Multikulturní experiment pokračuje

To teď mohou politici vydávat ve svých zemích, za vítězství. Připomíná to návrat Chamberlaina z Mnichova po uzavření dohody s Hitlerem. „Přináším vám mír. Zabránil jsem válce,“ prohlašoval tehdy po obětování Československa. Stejně tak i dnes přijíždějí z bruselského summitu lídři, kteří volají, „zabránili jsme nejhoršímu, kvóty nebudou sami rozhodneme kolik uprchlíků přijmeme.“ Ve skutečnosti jde o kapitulaci, neboť předsedové vlád, kteří původně odmítali kvóty se „neformálně“ zavázali k přijetí uprchlíků na základě „dobrovolnosti“.

Jinými slovy, multikulturní experiment „globálních elit“ s namícháním evropského lidu za pomoci milionů „imigrantů“ z třetího světa bude dál pokračovat a ještě se zintenzivní. Jen se soudruzi domluvili, že na čísla nebude tolik vidět. Evropský „prezident“ Donald Tusk se nechal slyšet, že členské země Evropské unie v příštích dvou letech převezmou na „dobrovolném“ základě 40 000 azylantů z Itálie a Řecka. Angela Merkelová ho nesměle doplnila, že řešení se bude týkat celkem 60 000 osob. Kromě oněch 40 000, přijmou podle ní země unie také 20 000 osob s nárokem na mezinárodní ochranu, které se ale nyní nacházejí mimo evropské území. Přesný „technický postup“ dojednají ministři vnitra v Bruselu do konce července.

První imigrantská bitva v Maďarsku

Střízlivý odhad říká, že k těmto číslům je nutno přidat nejméně jeden řád, abychom se dostali alespoň přibližně k reálným údajům. Bohuslav Chamberlain Sobotka nicméně přišel před novináře s vítězoslavným úsměvem. "Svedli jsme velkou bitvu, s úspěchem, protože se nám podařilo udržet princip dobrovolnosti. Bude na jednotlivých členských státech, aby přišly se svými návrhy," řekl a dodal, že o žádných konkrétních číslech zatím nebyla řeč.

Na „imigrantské frontě“ mezitím začala opravdová válka. Její první bitvu svedli včera policisté a speciální zásahové jednotky v záchytném táboře u jihomaďarského města Röszke. Kde se více než tisíc zadržených imigrantů pokoušelo prorazit oplocení a požadovali okamžité propuštění na svobodu. Za skandování „Svobodu, Svobodu“ zahájili boj s místními policejními jednotkami. Aby tuto "jednotku" imigrantů zpacifikovali, museli být povolány speciální zásahové jednotky s přilbami a neprůstřelnými vestami a do akce zapojen policejní vrtulník.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: PV

Mgr. Jana Zwyrtek Hamplová byl položen dotaz

Myslíte, že bysme byli v bezpečí i bez NATO?

Nebo v NATO bez účasti USA? Já si to masivní zbrojení vysvětluju tak, že se Evropa i my probrali z toho, že nejde spoléhat jen na USA a snaží se zajistit naši bezpečnost. Souhlasím s vámi, že to možná až přehání, na druhou stranu roky tu obranu nikdo pořádně neřešil. Nebo vy myslíte, že posílení naš...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jiří Halík: Hon na čarodějnice, nebo...

12:04 Jiří Halík: Hon na čarodějnice, nebo...

Europoslanec Niedermayer z TOP 09 cítil potřebu se vyjádřit k případu Marine Le Penové. Europoslance…