Figuranti z britské pobočky Greenpeace se vydávali za zástupce ropných a uhelných společností a oslovili akademiky z amerických univerzit Princeton a Penn State s jednoduchou žádostí: napište vědecké články popírající nebezpečnost emisí CO2.
Vydám to jako nezávislý věděc
První z vědců, profesor William Happer, známý svým skeptickým názorem na změny klimatu souhlasil, že napíše pro nejmenovanou ropnou společnost z Blízkého východu požadovaný článek, přičemž utají původ peněz, které za to dostane. Požadoval taxu 250 dolarů za hodinu (e-mailová komunikace zde).
„V akademické sféře jde o věc nevídanou a neobhajitelnou,“ komentují to zástupci Greenpeace, kteří profesora Happera veřejně konfrontovali v průběhu jeho vystoupení v americkém senátu na slyšení, kterému předsedal republikánský kandidát na prezidenta Ted Cruz. (viz úvodní fotografie).

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV