Analytik Kotrba k Ukrajině: Zaorálek se chová jako pitomec. Budeme hladovět. Zbláznil se i Zeman?

24.03.2014 6:43 | Zprávy

ANALÝZA Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek se chová jako pitomec a na vysoké škole by nedostal zápočet z geopolitiky a mezinárodního práva. Evropa nemá šanci nahradit ruské dodávky energetických surovin, tudíž ji v případě, že se jich bude chtít zříci, čeká zima a hlad. I to sdělil politický a mediální analytik Štěpán Kotrba ParlamentnímListům.cz ve své obsáhlé analýze současné situace kolem Ukrajiny a Krymu.

Analytik Kotrba k Ukrajině: Zaorálek se chová jako pitomec. Budeme hladovět. Zbláznil se i Zeman?
Foto: Facebook.com
Popisek: Mediální a politický analytik Štěpán Kotrba

Ruský svět slaví návrat Krymu zpátky, Západ s tím evidentně už nic nezmůže - kromě přitvrzování sankcí. Není to ze strany západních zemí jen prázdné gesto? Mohou ty sankce Rusko reálně poškodit?

Ekonomická sankce je dvousečná zbraň. Jako objetí medvěda. Hlavně ho nesmíte pustit… Když Francouzi vyhrožují Rusku nedodáním obojživelných výsadkových lodí třídy Mistral, které uvezou rychlostí 19 uzlů až 59 vozidel a 900 bojovníků, 16 těžkých či 35 lehkých vrtulníků nebo jeden tankový prapor, poškodí to víc koho? Rusko? Možná na chvíli. Ale zlikviduje to odměnu francouzské loděnice, připraví to o práci stovky či dokonce tisíce francouzských dělníků, jejichž podpory v nezaměstnanosti bude muset sanovat francouzská vláda. Co na to francouzští socialisté? Co na to odboráři, sdružení v Le Gauche? Francouzská armáda si tyto lodě nekoupí. Proč? Bude válčit v Africe a vyloďovat se v Marrákéši? Ne.

ZDE ParlamentníListy.cz objektivně a vyváženě přinášejí názory na situaci na Ukrajině

USA si tyto lodě nekoupí také. Proti komu? Plánují snad další Zátoku sviní? Spojené státy mají lodě svoje. Tak kdo ještě potřebuje obojživelnou útočnou loď pro vyloďování námořní pěchoty? Rusku se hodí pro přepadové operace v Černém moři… Číně by se mohly hodit pro výsadek na Tchaj-wanu nebo na „sporných" ostrovech v Jihočínském moři. Prodá je Francie pod cenou do Číny? Pokud ano, tak jí USA pěkně poděkují.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Ukrajina (válka na Ukrajině)

Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.

Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.

autor: Radim Panenka

Kdo stanovuje, kolik se bude platit za jednoho migranta?

A to bude každá země platit stejně? Protože co si budeme nalhávat, co je pro nás půl milionu, není to samé, co to je třeba pro Němce. A to je už definitivní, že se bude za nepřijetí platit? Nedá se s tím ještě něco udělat? A kdo bude určovat, kolik a jaké migranty máme přijmout?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Eva Filipi: Směřujeme k zaostalosti. Trump ví, co dělat

17:27 Eva Filipi: Směřujeme k zaostalosti. Trump ví, co dělat

Velká očekávání i změny přicházejí s návratem Donalda Trumpa i podle elitní české diplomatky a někde…