Boj proti islámu jede podle osvědčeného mustru. Politolog Doležal ukazuje, komu to slouží. Zemi, které bychom se měli bát nejvíce

25.01.2015 13:33 | Zprávy

POLITOLOGOVÉ Společnost se lépe řídí a manipuluje, když je rozvášněná a rozčílená, upozorňuje politolog Bohumil Doležal, proč se u nás protestuje proti islamizaci. "Vymezujete se proti někomu, kdo tady vlastně není. Je to kvůli tomu, že to frčí na Západě, že se to tady některým lidem hodí jako politický klacek a že se to může hodit i silám z 'blízkého zahraničí',“ shrnul důvody protiislámských demonstrací ParlamentnímListům.cz.

Boj proti islámu jede podle osvědčeného mustru. Politolog Doležal ukazuje, komu to slouží. Zemi, které bychom se měli bát nejvíce
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Bohumil Doležal

I když Doležal potvrzuje, že radikální islám představuje nebezpečí i pro nás, je to nebezpečí potenciální, byť může samozřejmě zesílit, ale teď je u nás fakticky až druhořadé. "Kvůli stranickým partikulárním, osobním a velmocenským zájmům ze sousedství se tady ta hrozba nafoukne a udělá se z ní něco, co je naprosto nepřiměřené,“ kritizuje. Lidi v Česku se prý podařilo rozvášnit, i když zase ne tak moc, protože účast na demonstracích nebyla podle politologa ani tak velká jako na protizemanovských protestních akcích na sklonku loňského roku. "Nechci to přeceňovat, myslím, že to běsnění během měsíce nebo dvou, pokud nevyletí do vzduchu Notre Dame, Buckinghamský palác nebo Bílý dům, pomine,“ je přesvědčen Bohumil Doležal, který se netají tím, že k protiislámskému hnutí má negativní postoj.

Islamofobie v Evropě nahrává i Putinovu Rusku

Politolog se pozastavuje nad tím, že radikální islamisté těží ze zfanatizovaných lidí, kteří jsou nabití nenávistí, a tady se dělá totéž. "To mi připadá krajně neúměrné. Pohnutky jsou zjevné, krvavé atentáty v Paříži jsou ale jen jedním prvkem v dlouhé sérii teroristických útoků, která začala, když to zjednoduším, teroristickými útoky 11. září 2001, pokračovala Madridem a Londýnem, rozhodně se dá čekat, že něco dalšího přijde, a teď se vytrhne Paříž,“ konstatoval. Upozorňuje, že o útoku proti redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo se ve světě mluví, na Západě to "frčí“, je to móda a snobismus, všichni chodí s nápisy Já jsem Charlie, a to je něco, čeho se někdo může chytit. A kdo se toho chytá? ptá se Doležal. "Jedna skomírající strana jako Úsvit, ale také ODS, a vedle toho ambiciózní jedinci, kteří by se rádi uplatnili v politice. Přímo to z nich čiší a sami to veřejně říkají,“ odkazuje na organizátora hnutí Islám v České republice nechceme Martina Konvičku, který s tím udělal podle něj jakousi dočasnou díru do světa. A další, komu se to strašně hodí, jsou Rusové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Libuše Frantová

Mgr. Bc. Hubert Lang byl položen dotaz

Vyšetřovací komise

Zajímalo by mě, zda za členství v komisi berou poslanci nějaké příplatky? Protože jinak nechápu, k čemu je zřizujete. Ukažte mi nějako vyšetřovací komisi, která něco vyřešila.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rána české propagandě. Drulák ukázal, co je za slovy Trumpa o Ukrajině

13:14 Rána české propagandě. Drulák ukázal, co je za slovy Trumpa o Ukrajině

„Chápu pocity Ruska, když se NATO přibližuje k jeho prahu“. Tímto výrokem pobouřil nastupující ameri…