„Zloduch“ Donald J. Trump přidal další dva důvody, proč je podezřelý ze spolupráce s Ruskem: Nejprve měl Lavrovovi vyzradit tajnou informaci o Daeši, čímž prý ohrozil izraelského „krtka“ v něm, a teď odvolaný šéf FBI Comey tvrdí, že na něj prezident naléhal stran zastavení stíhání Michaela Flynna. Jak vážné se vám tyto poslední dva prohřešky jeví? Je to na „impeachment“ čili sesazení z funkce, nebo zkrátka DJT ve spolupráci s ministrem zahraničí začal zase vadit tím, že se chce dohodnout se zbytkem světa?
Pokud se ptáte na můj osobní názor na oba „prohřešky“, tak přiznávám, že mě ty americké tahanice o Trumpovi a Rusku v první řadě už nebaví. Opakovaný vtip totiž přestává být vtipem a vše už mi připadá jen a jen únavné. Všechna ta obvinění proti Trumpovi a jeho lidem se neustále opakují, většinou v jen mírně pozměněné podobě, aniž by kdo předložil nějaký důkaz, že opravdu spáchali nějaký „prohřešek“, natož aby se třeba dopustili vlastizrady. Vlastně mě na tom nejvíc zajímá snad jen to, kdy – nebo jestli – to přestane bavit i iniciátory celé kampaně. Včera už se v Kongresu zahovořilo o Trumpově impeachmentu…
Nicméně, k vašim otázkám. První bod bych „odmávla“ coby „jeden zaťatý Comey povídal, protože je vyhazovem uražený“. Až – nebo jestli – předloží nějaké důkazy, bude to nejspíš o trochu zajímavější, ale i tak obecně platí, že Trump coby prezident má právo odvolávat a jmenovat šéfy FBI.
I pro druhý případ platí, že má prezident USA coby vrchní velitel ozbrojených sil plné právo sdělovat tajné informace komukoli ho napadne. On si zvolil ruského ministra zahraničí, kterého prý z „humanitárních důvodů“ varoval před schopností Daeše vyrábět „výbušné“ laptopy a další elektronická zařízení, která by na palubách letadel mohla vést ke katastrofám. Nicméně, onen strach o „izraelského krtka“ v „nejmenovaném syrském městě ovládaném Daešem“ – kolik jich asi tak ještě zbývá??? – podle všeho zase spadá do protitrumpovské kampaně – Rusko by prý mohlo chtít jeho likvidaci, protože by někdy v budoucnu třeba mohl dělat něco proti Asadovi. No možná, ale ruku na srdce, jeden krtek kdesi v Rakká utopené ve východosyrské poušti jaro fakt nedělá. Na druhou stranu, Rusko si s Izraelem zpravodajské informace vyměňuje na pravidelné bázi a mimochodem, už roky si prý předávají i odposlechy vrcholných amerických politiků. A tak je pravděpodobné, že by Rusové o „laptopové hrozbě“ od Izraelců věděli už „dávno“, protože Američany o tom Izrael informoval už v březnu. A co víc, Rusové mají o dění v Sýrii jistě velmi dobrý přehled i sami, takže informace od Izraele zajímavá sice být může, ale také už může být jen nošením dříví do lesa. A co víc, dokonalé vazby na Daeš a další teroristy mají třeba tajné služby Turecka nebo Jordánska, takže od nich by ta informace byla přece jen důvěryhodnější, připomněl tuhle bývalý agent CIA a whistleblower John Kiriakou. Ale třeba si jen Izrael chtěl vyzkoušet, do jaké míry je Donald Trump ve skutečnosti „průtokovým ohřívačem informací“ – něco mu řekneme a uvidíme, kde až to skončí. A pak to můžeme případně využívat jako klacek, jestli se Trump opravdu odhodlá „řešit“ palestinskou otázku způsobem, který se Izraeli nebude líbit…
Takže nevím, těch nelogičností a otazníků je v celém „příběhu“ dost na to, abychom to mohli vtěsnat do mantry „Trump je Putinův agent“ a „škodí Americe“...

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Martin Huml