Jan Keller: Výbuch v Bruselu mě minul o 15 minut. Prodáme naše zbytky Číňanům, nastěhujeme si sem černochy a budeme vystaveni teroristům

29.03.2016 9:49 | Zprávy

ROZHOVOR Nejsem žádný posera, do Bruselu budu jezdit dál a po městě tam využiji i hromadnou dopravu jako ostatní lidé, říká europoslanec, sociolog, profesor Jan Keller, kterého výbuch minul jen o 15 minut. Keller v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz uvádí, že Spojené státy věnovaly miliony dolarů na destabilizaci syrského režimu, a přitom dohoda o společném postupu s Ruskem by je vyšla mnohem laciněji. Nediví se ani stále většímu rozevírání nůžek mezi bohatší a chudší částí společnosti. K tomu prohlašuje: „Při narůstající impotentnosti levice je pravděpodobné, že tento trend bude i nadále pokračovat.“

Jan Keller: Výbuch v Bruselu mě minul o 15 minut. Prodáme naše zbytky Číňanům, nastěhujeme si sem černochy a budeme vystaveni teroristům
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jan Keller

Nemělo by se už konečně po bruselské tragédii razantně omezit bezhlavé přijímání uprchlíků do Evropy a neměli bychom se v daleko větší míře zaměřit na jejich prověřování, které zatím – i podle názoru zaměstnanců Ministerstva vnitra – na řeckých hotspotech moc nefunguje?

Než prověříte všechny migranty, tak vám mezitím vybuchne pár desítek radikálních islamistů, kteří se v Evropě narodili a kteří si i při všech sociálních potížích žili v průměru mnohem lépe než patrně většina těch, kdo k nám přicházejí. Tvrdší v případě registrace být musíme. Ovšem s vědomím, že se tím tak mnoho zase nevyřeší. Úterní výbuch na bruselském letišti mne minul zhruba o čtvrt hodinu. O to více mne mrzí, že někteří mí kolegové europoslanci zareagovali tím, že snad přestanou do Bruselu jezdit. Jeden z nich se dokonce chlubil, že let odřekl, protože situace se mu zdála nebezpečná. Já tam budu jezdit i nadále a nadále budu používat veřejnou dopravu, nikoliv parlamentní auta. Jestliže nejsme schopni situaci zlepšit, musíme aspoň žít ve stejných podmínkách jako ostatní. Posera není ten, kdo má strach, ale ten, kdo se strachu vyhne tím, že se nevystaví rizikům, ve kterých musejí žít i se svými dětmi druzí lidé.

Současná německá vláda stále prezentuje k uprchlické krizi tzv. společné evropské řešení. V rámci dohody s Tureckem uvažují politické špičky v EU ve shodě s Berlínem stále o zavedení kvót. Tentokrát se jedná o běžence z tureckých utečeneckých táborů v systému jeden za jednoho, jak to zaznělo na posledním summitu EU s Tureckem. Domníváte se, že i po bruselských útocích a také po výsledcích zemských voleb, kdy část německé populace dala najevo svůj nesouhlas s dalším příjímáním uprchlíků, bude systém přidělování v EU i nadále aktuálním tématem? Neoslabila se síla německé kancléřky a její vlády?

Angela Merkelová bude na systému přerozdělování trvat tak dlouho, dokud to bude považovat za výhodné. Jakmile to za výhodné považovat přestane, prohlásí, že vždy byla zásadní odpůrkyní systému přerozdělování. Obávám se, že její tvrzení pak budou opět opakovat ozvěnou i někteří naši politici. Docela je chápu, osvědčují si tím, že i oni jsou profesionálové.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jan Štěpán

Mgr. Róbert Šlachta byl položen dotaz

Spojíte se s SPD?

Půjdete do voleb společně? A co po volbách, umíte si s SPD představit koalici? Ještě by mě zajímalo, kdo za vás bude vlastně kandidovat? Nikoho jiného než vás neznám.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jaké zbraně může položit Fiala na stůl? O armádě se ví málo, ale s vojenským historikem Fidlerem jsme některé údaje dali dohromady

9:45 Jaké zbraně může položit Fiala na stůl? O armádě se ví málo, ale s vojenským historikem Fidlerem jsme některé údaje dali dohromady

„Nejlépe jsme na tom perspektivně. Budeme prý mít nejlepší stíhačky na světě, až je jednou vyrobí, u…