Lenka Procházková, dcera spisovatele a aktéra událostí roku 1968 Jana Procházky, se coby signatářka Charty 77 zapojila do veřejného života už v době nesvobody. Vedle své spisovatelské dráhy také působila v diplomacii jako kulturní tajemnice na českém velvyslanectví v Bratislavě, v roce 2012 kandidovala na Praze 8 do Senátu. Vedle výrazného angažování proti církevním restitucím také ostře vystupuje proti válce, násilí a dalším nebezpečím ohrožujících mír ve světě.
Nesouhlasíte s článkem, pokud jde o Rusko a Ukrajinu? Přečtěte si původní materiály ParlamentníchListů.cz přinášející názory Františka Laudáta, Jany Černochové, Karla Schwarzenberga, Alexandra Kručinina, Milana Hulíka, doc. Jaroslava Šebka, Matěje Stropnického, Romana Jocha, Hynka Kmoníčka, prof. Václava Hampla, Martina Bursíka (z 6. 8.), Vladimíra Hučína, Jana Vidíma, Jaroslava Lobkowicze, Gabriely Peckové, Daniela Kroupy, Tomáše Zdechovského, Cyrila Svobody, Františka Bublana, Jiřiny Šiklové, Karla Hvížďaly, Jiřího Pehe, Marty Kubišové, Petry Procházkové, Martina Bursíka (z 23. 6.), šéfky hnutí Femen, Zdeny Mašínové či Džamily Stehlíkové.
Blíží se výročí srpnových událostí roku 1968. Madeleine Albright v rozhovoru pro ČT řekla, že lidé hájící dnešní Rusko a prezidenta Putina zapomněli právě na to, co se u nás v roce 1968 stalo. Co byste řekla lidem, kteří by chtěli události ze srpna 1968 dávat do souvislostí s dnešním postupem Ruska a s tím, že nám sem ruské tanky mohou klidně opět vjet?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
Ukrajina (válka na Ukrajině)
Zprávy z bojiště jsou v reálném čase těžko ověřitelné, ať již pocházejí z jakékoliv strany konfliktu. Obě válčící strany z pochopitelných důvodů mohou vypouštět zcela, nebo částečně nepravdivé (zavádějící) informace.
Redakční obsah PL pojednávající o tomto konfliktu naleznete na této stránce.
autor: Radim Panenka