V otázce uprchlíků došlo ke střetu mezi premiérem a prezidentem, kdy premiér Sobotka řekl, že hrozbou nejsou uprchlíci, ale teroristé. A uprchlíkům je dle Sobotky potřeba pomoci. Prezident Zeman řekl, že problém uprchlíků je propojený s terorismem. Premiér Sobotka také řekl, že prezident Zeman ve společnosti šíří nenávist. Co si o tom myslíte? Kdo má spíš pravdu? Premiér, nebo prezident?
To vše ukáže čas. Musíme se vždy poučit z historie. Tyto věci zde již historicky byly. Obecně je potřeba přiměřenému počtu lidí pomoci. Pokud jde o syrské křesťany, jde zhruba o 150 lidí a byli v ohrožení života. Nebráním se tomu, těmto lidem pomoci, ale bráním se tomu, aby jak to bylo vidět v televizních záběrech, vpředu jel policista na koni a za ním šly desetitisíce lidí bez jakékoli kontroly z jednoho státu do druhého. A je možné, že mezi uprchlíky je jedno, dvě či tři procenta teroristů, protože ti využívají výhody, že mluví stejně jako migranti stejným jazykem, mají stejné náboženství a patří do stejné komunity.
Na příkladu teroristů z Francie vidíme, že teroristé z jednoho státu využili schengenského prostoru, dostali se přes hranice a v pohodě spáchali teroristický čin. Těmto lidem stát projevil důvěru, ale oni místo toho, aby ho podporovali, ho začnou rozkládat. Řekněme si na rovinu, že demokratický stát je velmi jednoduché rozložit. V novinách máme často zprávy, kde, co, kdy vybuchlo. Udělat teroristický výbuch je poměrně levná věc. Takže stát, místo toho, aby se staral o rozvoj blaha občanů, musí masivně investovat do bezpečnosti.
Stojí nám za to imigrace, když ty náklady jsou tak vysoké? I kdyby mezi imigranty či muslimy bylo jenom jedno, dvě či tři procenta teroristů, tak je to pořád obrovské množství lidí. Lidé muslimského vyznání jsou prostě rizikovější, a když tu nebudou, tak na to ty peníze nebudeme muset vynakládat a nebudeme se muset bát chodit po ulicích...
Česká republika vždy poskytovala vzdělání lidem z rozvojových států. Máme tady spoustu Syřanů, Iráčanů, kteří studovali v České republice a kteří umí česky a kteří nejsou nebezpeční pro Českou republiku. Takže stát by si měl vybírat lidi, které chce přijmout. Nemůže dojít k tomu, že Evropská unie přijde a řekne: „Protože jsme Evropská unie, tak vy si vezmete 100 tisíc, vy 200 tisíc, vy tři miliony uprchlíků, tady máš kvótu a ber!“ Toto není přípustné. Stát je suverénní na svém území a není možné, aby nadnárodní instituce – Evropská unie není stát – direktivně rozhodla i proti vůli většiny občanů.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík