Miloš Zeman pro PL: Uprchlíky vracet, už teď si na to platíme. Že já jsem se praštil do hlavy, pane neúspěšný politiku? Povím vám novou hypotézu, jak to může být s Peroutkovým článkem

04.06.2015 12:31 | Zprávy

ROZHOVOR Prezident Miloš Zeman v první části obsáhlého rozhovoru pro ParlamentníListy.cz podrobněji nastínil, jak by měla Evropská unie reagovat na stále rostoucí příliv uprchlíků z rozvrácených zemí. Podle něho je třeba zvýšit rozpočet unijního programu, který lodě s imigranty vrací zpět do zemí původu. Zeman znovu zopakoval, že na vlastní oči četl Peroutkův článek Hitler je gentleman a vůbec poprvé uvedl možné vysvětlení, proč se článek nedaří najít.

Miloš Zeman pro PL: Uprchlíky vracet, už teď si na to platíme. Že já jsem se praštil do hlavy, pane neúspěšný politiku? Povím vám novou hypotézu, jak to může být s Peroutkovým článkem
Foto: Hans Štembera
Popisek: Prezident Miloš Zeman

Pane prezidente, vy už jste několikrát řekl, že tzv. protikuřácký zákon, který schválila vláda, nebudete vetovat. Nicméně pokud jste měl možnost se s jeho zněním seznámit, nepřipadá vám zbytečně přísný? Co ohrožení vesnických hospod nebo svobody podnikání?

My samozřejmě uvidíme, jak se budou vyvíjet tržby zejména venkovských hospod, ale já bych vám odpověděl oklikou. Když jsem byl v Číně, tak mi čínský prezident říkal: náš velký vůdce Teng Siao-pching kouřil do devadesáti let. V devadesáti letech mu lékaři kouření zakázali, zemřel v jednadevadesáti letech. Takže já samozřejmě plně uznávám negativní důsledky kouření, i já si přeji, aby nekuřáci nebyli obtěžování kouřem. Ale prakticky každá hospoda má dvě místnosti, ne-li více. A proč by jedna místnost nemohla být kuřácká a druhá nekuřácká?

Říkáte, aby nekuřáci nebyli obtěžováni kouřem. Není to ale volba těch lidí, kam jdou? Když jde nekuřák do kuřácké restaurace, je logické, že tam bude kouř…

Víte, já jsem na tiskové konferenci řekl a opakuji to i vám, že já jsem zde v konfliktu zájmů, protože jsem nejenom kuřák, já jsem takzvaný řetězový kuřák, anglicky chain smoker, německy kettenraucher. A právě proto, že jsem v konfliktu zájmů, tak nechci být podezříván z toho, že vetuji nějaký zákon jenom proto, že sám kouřím.

Co se týče problematiky uprchlíků do Evropy, ukazuje se dle zpráv z různých nárazníkových zón, že se ti lidé nechovají zrovna evropským stylem, jak bychom zřejmě rádi. Nevyžaduje si problém masivní imigrace hlubší, přísnější řešení, a to plošné v celé EU? Kupříkladu nějaké omezení, byť dočasné, schengenského prostoru?           

Já bych byl zásadně proti omezení schengenského prostoru a chtěl bych připomenout, že už existuje program Evropské unie, který se, tuším, jmenuje Frontex a který spočívá na zadržování lodí s uprchlíky a jejich vracení na místo, odkud vyjeli. A EU tento program dotuje nemalými částkami, možná že by bylo dobré, aby se ještě rozšířil.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

17. listopad

Dobrý večer, pane Zdechovský, chci se zeptat, jak se díváte na prohlášení našeho vrcholného politika, cituji: Ne každý názor musíme respektovat a ne každý názor je stejně "hodnotný"? 35 let po revoluci je schopen toto říci do rozhovoru nás premiér? Opravdu? Svůj názor raději vyjadřovat nebudu, ale ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Vždy Fialu hájili, najednou změna. Markéta Šichtařová hovořila s poradcem premiéra

18:35 Vždy Fialu hájili, najednou změna. Markéta Šichtařová hovořila s poradcem premiéra

INVENTURA MARKÉTY ŠICHTAŘOVÉ Prezident Petr Pavel vzkázal těm, co na něj minulou neděli na Národní t…