Petr Štěpánek: Už zase žijeme v totalitě. Idioti zarytí v něčí řiti. Je zločin přepisovat výsledky 2. světové války

04.05.2016 4:42 | Zprávy

VÝROČÍ KONCE DRUHÉ SVĚTOVÉ VÁLKY Angela Merkelová a její politika jsou historický omyl. „Zločinná média“ líčí, že lidé na Západě jsou vyspělejší a na Východě žijí postkomunističtí barbaři. Je to samozřejmě jinak, vysvětluje pro ParlamentníListy.cz člen Akční rady Bloku proti islámu, publicista a hudebník Petr Štěpánek. Lidé z postkomunistických zemí, což se týká i východního Německa, totiž mají podle jeho názoru daleko větší zkušenost s totalitou a totalitním vymýváním mozků a jsou daleko víc imunní proti všem těm „sluníčkářským“ blábolům a totalitním manipulacím. Proto se hodlají bránit dřív, než bude pozdě.

Petr Štěpánek: Už zase žijeme v totalitě. Idioti zarytí v něčí řiti. Je zločin přepisovat výsledky 2. světové války
Foto: ČTÚ
Popisek: Petr Štěpánek

V souvislosti s migrační krizí se přetřásá pojem „vlastenectví“. Do jaké míry je to autentické a do jaké míry jde o falešný konstrukt vyvolaný momentální emocí? Narostl mezi českými lidmi za poslední rok smysl pro vlastenectví? Na čem bychom měli naše vlastenectví stavět? A na co, případně koho, můžeme být jako národ nejvíce pyšní?

Někdy si zkouším představit, jak by na naše současné eurohujery a weltmany, kteří se při vyslovení slov vlast, národ či vlastenectví osypávají, reagovaly velké postavy našeho národního obrození. Co by jim říkal a co by o nich psal třeba takový Jan Neruda, Bedřich Smetana, Josef Mánes nebo Karel Havlíček Borovský. Nemyslím, že naše vlastenectví nějak narostlo. Není třeba. Nikdy nikam nezmizelo. To jen současní podivní vůdcové více odezírají z úst cizích politiků než z přání a tužeb lidí vlastního národa. Vždyť co jiného je, že se Sobotkův podržtaška Prouza běží Merkelové zeptat, co si Angela přeje, aby Sobotka řekl?

Osobností, na které můžeme být jako Češi pyšní, je spousta. Nepřeberná spousta. Ale děláme to? Jsem muzikant, a tak se uchýlím k hudbě. Antonín Dvořák byl ve své době pokládán za největšího a nejvýznamnějšího světového hudebního skladatele. Kolik lidí to ví? Právě jeho geniální Novosvětskou symfonii si američtí astronauti přibalili na cestu k Měsíci, to znamená za hranice našeho světa. To jsou úžasné věci, při kterých vám běží mráz po zádech, když si uvědomíte jejich velikost.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

Měl by podle vás Turek přijít o řidičák?

Podle mě ano, myslím, že kdyby se jednalo o běžného občana, už by ho neměl. On jel přeci nejen rychle, ale do toho ještě měl mobil v ruce, a to je přeci taky protizákonné. A co jako odborník na dopravu říkáte na to, že podle Turka by se rychlost na dálnicích měla zvýšit?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl k incidentu v Brně: Ukrajinec strkal do starší ženy. Zastavil ho Čech, má problém

18:45 Rajchl k incidentu v Brně: Ukrajinec strkal do starší ženy. Zastavil ho Čech, má problém

Za čistě účelové považuje předseda PRO Jindřich Rajchl incident, který se odehrál před týdnem v Brně…