Poslankyně nemíní politicky korektně šeptat: Multikulturní idealistický omyl nám ukazuje, jak to nedělat

28.12.2013 11:05 | Zprávy

ROZHOVOR Nikoli politicky korektní šeptání, ale otevřenost požaduje poslankyně ODS a starostka městské části Praha 2 Jana Černochová při debatách nejen o migrační politice, ale i přístupu k romské menšině u nás. Na začátku svého druhého volebního období v Poslanecké sněmovně také tvrdě kritizuje tvořící se koalici za to, jak v jejím podání vypadá slovo „makat“.

Poslankyně nemíní politicky korektně šeptat: Multikulturní idealistický omyl nám ukazuje, jak to nedělat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Poslankyně za ODS Jana Černochová

O vás je známo, že se otevřeně vyjadřujete k tak ožehavým tématům, jako je migrační politika, integrace a islamizace Evropy. Zaregistroval jsem Váš názor, že se u nás nesmí opakovat idealistický přístup k imigrantům podle vzoru států, jako je Francie, Velká Británie a Německo. V čem spočívaly jejich hlavní chyby?

Multikulturní idealistický omyl kapitánů Evropské unie, tedy Anglie, Francie a Německa, by pro nás měl být výstrahou a učebnicí, jak to nedělat. Otevřená náruč pro všechny se ukázala jako nekompatibilní se životem, tradicí a dokonce i zákony zemí. Jejich političtí lídři, snad vedeni snahou páchání celosvětového multikulturního dobra, dovedli své země, jejich bezpečnost i výdaje na sociální politiku do pekel. Zpětně se takové problémy samozřejmě řeší mnohem hůře. Považuji imigrační politiku za důležitou, snad i strategickou pro naši budoucnost, a proto bych začala tím, že je potřeba o ní otevřeně a beze strachu hovořit a nikoli politicky korektně šeptat. Tu odvahu bych doporučila všem, kteří mají ve veřejném prostoru slovo.

Jak by tedy měla vypadat naše politika v této oblasti?

Já i po několika nařčeních z nacionalismu prosazuji pro Českou republiku imigrační politiku, která bude k jejímu prospěchu. Bude mít zcela jasná pravidla, přičemž mezi ta nejzákladnější patří respektování kultury, tradic naší země a ochota přizpůsobit se našim zvyklostem, neřkuli našim zákonům. Ano, imigranti mohou být potenciálním zdrojem nové energie a lidského kapitálu, ale pouze za následujících dvou podmínek. Jsou-li upřednostňováni schopní, kvalifikovaní lidé disponující vědomostmi a vůlí začít žít svůj život nezatížený náboženskými a kulturními předsudky znovu a hostitelská země je potřebuje. A dokáží-li se noví přistěhovalci a jejich děti asimilovat do kultury země a západní civilizace vůbec. Imigrace tedy nemusí být strašák, když se vyléčíme z populismu, poučíme se z chyb Evropy a sebevědomě se přidržíme svých tradic a svých hodnot.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Mgr. et Mgr. Jakub Michálek byl položen dotaz

Co říkáte na to, s čím OPĚT přichází vaši bývalí spojenci?

Český rozhlas upozornil na to, že resorty MV a MPO, vedené ministry za STAN, přišly s návrhem novely “šmírovací” legislativy. Od poloviny roku 2025 se mají sbírat nejen údaje o tom, že byl uživatel na internetu (tj.odkud) a jak dlouho, ale i “cílové” IP adresy. A jste se STAN za jedno, co se týká to...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Budeme sledováni úplně ve všem.“ Ševčík varuje před novou směrnicí

5:00 „Budeme sledováni úplně ve všem.“ Ševčík varuje před novou směrnicí

Letošní Velikonoce se zapíší historicky mezi nejdražší Velikonoce od vzniku České republiky, souhlas…