Předseda DSSS Vandas: Mnoho lidí mě přesvědčuje, abych kandidoval na prezidenta

30.09.2016 17:19 | Zprávy

Vládnutí zkorumpované garnitury už bylo dost. Nikdy bych nevolil stranu, kterou reprezentuje takový odpudivý člověk jako Dienstbier, míní Tomáš Vandas (DSSS). V exkluzivním rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se svěřil nejen s hodnocením naší politické reprezentace včetně prezidenta, ale i evropských politiků, kterým vyčítá zbabělost přijmout nekompromisní řešení migrační krize. Co tedy navrhuje? V čase jsme se vrátili také na počátek devadesátých let k procesu privatizace v Česku. A prozradil nám, co jej spojuje se slovenským radikálním politikem Marianem Kotlebou, který v říjnu opět dorazí na předvolební mítink strany.

Předseda DSSS Vandas: Mnoho lidí mě přesvědčuje, abych kandidoval na prezidenta
Foto: DSSS
Popisek: Marian Kotleba a Tomáš Vandas

Dělnická strana sociální spravedlnosti nemá v současnosti v senátu ani krajské politice žádného zástupce a podle posledních průzkumů je podpora strany napříč kraji dosti nestabilní. Tedy až na jedinou výjimku, v rámci volební koalice v Ústeckém kraji, kde podle zářijového výzkumu Agentura Phoenix research Národní socialisté – LEV21 a Dělnická strana sociální spravedlnosti oslovily šest procent respondentů. Jak vidíte šance strany? Jaký výsledek byste považoval za úspěch?

Za úspěch budu považovat vstup do krajského zastupitelstva. Jestli to bude v jednom, ve dvou nebo ve více krajích, to nechám na voličích. Pro nás by však jakýkoliv krajský mandát byl velmi dobrým signálem a impulzem před parlamentními volbami, které nás čekají v příštím roce.

Vadí vám, že váš program dnes přebírají ti, kteří vás dříve označovali za extremisty. Můžete být konkrétnější?

Uvedu několik příkladů. Byla to právě dělnická strana, která měla jako první v programu zavedení přímé volby prezidenta. Byli jsme to my, kteří už v roce 2009 upozorňovali na nebezpečí imigrace, za což jsem byl nakonec odsouzen. A byli jsme to také my, kteří hájili slušné občany před těmi nepřizpůsobivými v krizových regionech a nabízeli řešení. Smáli se nám, odsuzovali, častovali urážkami a nálepkami. Dnes ti stejní politici a politické strany přebírají naše názory. Tak kdo měl pravdu?

Představitelé tradičních stran ale naopak tvrdí, že je přirozené, že vzhledem k bezpečnostní situaci na ni musejí reagovat, a naopak poukazují na to, že tzv. extrémní strany nenabízejí žádná další témata, kterými by chtěli oslovit širší škálu voličů. Co vy na to? Čím byste kritiku vyvrátil?

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Kateřina Synková

PhDr. Ivan Bartoš, Ph.D. byl položen dotaz

Jestli máte plán, jak zajistit dostupné bydlení, proč jste s ním nepřišel už jako ministr?

Tvrdíte, že máte plán, jak ročně zajistit až 10 000 bytů s dostupným nájmem navíc. A způsob, jak do bydlení nalít až 50 miliard ročně. A můžete ten váš plán rozvést? A máte také plán, jak lidem zpřístupnit vlastní bydlení, na které dosáhnou i třeba za pomocí hypoték, na které ale teď téměř nikdo ned...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman: Tohle se v ČR nesmí stát. A budu to odteď pořád opakovat

4:44 Zeman: Tohle se v ČR nesmí stát. A budu to odteď pořád opakovat

Bývalý prezident Miloš Zeman hodlá upozorňovat na nebezpečí zásahu do českých voleb pod záminkou zás…