Studenti, kteří o ní nic nevěděli, na její adresu vykřikovali urážlivé výroky. I když bylo od počátku podivné, proč třeboňské studenty tolik rozčilovala radní pro školství. Tlak byl ale do té míry agresivní, že po několika týdnech Vítězslava Baborová odstoupila. V radě ji nahradil její kolega z KSČM, který je sice právník, ale dobře ukryté detaily financování školství mu nemusejí být zcela vlastní. Už během probíhající kampaně totiž řekla Baborová redakci, že nevylučuje v tomto rezortu nějaké kmotrovské nekalosti. Po nástupu jejího kolegy navíc akce téměř okamžitě ustaly.
Nátlak jste dokonce odnesla zdravotně. Jak jste na tom dnes?
Řekla bych, že už je to lepší. Snažím se. Vrátila jsem se do práce, do školy, a všichni víme, že při práci s dětmi ve třídě se na to zapomene. Přesto je mi to stále líto. Bylo to hodně nefér.
Jak to vypadalo po Vašem návratu do školy? Byly nějaké problémy?
Je to dobré. Děti byly vstřícnější víc, než jsem očekávala. Byly rozhodně přátelštější než studenti třeboňského gymnázia.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Radmila Zemanová-Kopecká