Vzhledem k tomu, jaké informace přicházejí ze západní Evropy o násilných či teroristických činech lidí, kteří se tam dostali v rámci takzvané uprchlické krize, dá se čekat, že téma migrace bude hrát roli i u nás v parlamentních i prezidentských volbách. Jak bychom měli k přijímání migrantů do naší země přistupovat?
Můj názor je dlouhodobě konzistentní, tedy odmítavý. Správně používáte výraz migranti, protože se v žádném případě nejedná o utečence. A když se v nějakém minimálním počtu dá hovořit o utečencích, tak jen o takových, které ti, co nás nutí k přijímání migrantů, svými bombardéry vyhnali ze svých domovů bombardováním škol, nemocnic, civilních objektů především v Afghánistánu, Iráku, popřípadě Sýrii. Ve skutečnosti vyhánějí naši spojenci v NATO civilní občany z jejich domovů, tak by se také o ně měli postarat.
A pokud se jedná o africké běžence, tak určitě ani Československo, ani Česká republika nikdy nebyly koloniální zemí tak jako ty ostatní v Evropě – Francie, Portugalsko, Španělsko, dokonce Německo, Itálie, samozřejmě Británie. Ty se stovky let podílely na totálním vykrádání těchto států a bohatly na úkor těchto afrických zemí, na úkor svých kolonií. To dodnes zavdává na ten výrazný rozdíl v ekonomice vůči postkomunistickým zemím, které nebyly koloniálními zeměmi, a vůči těm zemím, které toho nadbytku z vykrádaných zemí využívaly, ať už nerostných surovin, v posledním období především ropy a plynu. A kdykoli objevila některá země na svém území zásoby ropy, tak Američané s ostatními, ať už British Petroleum nebo jinými společnostmi našli důvod, jak tam údajně vyvézt demokracii, aby jim mohli jejich nerostné bohatství ukrást. A když se ta země vzepřela, tak z toho vzešla válka a další migranti, viz zavražděný Kaddáfí, vykradená Libye a zdevastovaná severní Afrika.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Jiří Hroník