Štěpán Kotrba: Kapitalista se nadhodnoty nevzdá. Je třeba mu ji vzít státem, nebo vidlemi. Odmítám sanovat průsery Merkelové, nechci euro. Ale pozor, toto nám hrozí od Sorose

04.09.2017 9:20 | Zprávy

ROZHOVOR Zásluhu na tom, že do Česka migranti nechtějí, má pár lidí z vnitra a tajných služeb. ParlamentnímListům.cz to řekl politický a mediální analytik Štěpán Kotrba s tím, že pravda jednou vyjde najevo. Štěstí prý máme i v tom, že české soudy na názory sluníčkářů kašlou. Pokud jde o možné Babišovo trestní stíhání, upozorňuje Kotrba na zajímavou souvilost s evropským úřadem OLAF a tím, co už v roce 2013 věděl Sobotka, a nic neudělal.

Štěpán Kotrba: Kapitalista se nadhodnoty nevzdá. Je třeba mu ji vzít státem, nebo vidlemi. Odmítám sanovat průsery Merkelové, nechci euro. Ale pozor, toto nám hrozí od Sorose
Foto: Praha TV
Popisek: Štěpán Kotrba jako host pořadu Horké téma

Evropou nedávno opět otřásly teroristické útoky, tentokrát v Barceloně, kde se paradoxně v minulých měsících konaly demonstrace za přijetí uprchlíků. Na Deníku Referendum vyšel vzápětí komentář, podle něhož teroristé útočí v místech, kde je k uprchlíkům vstřícný přístup, ne tam, kde je odmítají. A právě proto si tento humanismus musíme ponechat a vzdorovat teroristům tím, že uprchlíky budeme dále přijímat. Je to rozumný postoj? Co k tomu říci?

Vy čtete Bohnický zpravodaj? Já už dávno ne. Ne, teď vážně. Odmítat zjevné bezpečnostní a zdravotní riziko není xenofobie, ale racionální předvídavost. To za prvé. Za druhé je zásluhou několika málo kreativních a předvídavých pracovníků Ministerstva vnitra a tajné služby, že do Česka nikdo z uprchlíků nechce. Podrobnosti jednou vyjdou najevo…

Kdysi dávno byly v Česku takové demonstrativně spektakulární preventivní zásahy policie a tajných služeb, že si o nich s respektem dodnes vyprávějí v moskevském podsvětí. Pamatujete si na zásah U Holubů či akci na mošnovském letišti? Od té doby už nejsou potřeba. Od té doby vím, že bezpečnostní riziko se nejlépe eliminuje v zárodku, v době kdy rizikem ještě není.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Radim Panenka

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Omezování svobody slova by mělo být trestné. Ivan David vysvětlil jak

14:25 Omezování svobody slova by mělo být trestné. Ivan David vysvětlil jak

Europoslanec Ivan David na mítinku SPD v Brně hovořil o potřebě stíhání skutků, které omezují občans…