Teď se ANO předvedlo! Okamura nebývale tvrdě udeřil na Babiše. Co bude dál?

28.08.2017 4:43 | Zprávy

ROZHOVOR „Zvyšování mzdy jako nápad Sobotkovy, Bělobrádkovy a Babišovy vlády je jedna velká lež,“ pustil se do změn v minimálních platech Tomio Okamura, předseda hnutí Svoboda a přímá demokracie. Dokud podle něj nebudeme mít účinný zákon o regulaci vývozu kapitálu, peněz na zvýšení mezd se nedobereme. Současná vláda prý souhlasí, abychom byli lacinou montovnou a lacinou pracovní sílou v nadnárodních firmách. V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz také upozornil, že pokud se ukáží důkazy o trestné činnosti Andreje Babiše kolem Čapího hnízda, bude hlasovat pro jeho vydání. Hnutí ANO, jak řekl, není stranou, která má v programu spravedlnost pro všechny občany.

Teď se ANO předvedlo! Okamura nebývale tvrdě udeřil na Babiše. Co bude dál?
Foto: Daniela Černá
Popisek: Předseda SPD Tomio Okamura na besedě s občany ve vsetínské hospůdce U Oliverka

Premiér Bohuslav Sobotka chce na závěr svého mandátu přiblížit Česko blíže k Evropské unii a chce zajistit naše volné přičlenění k eurozóně, čímž dáme najevo, že stojíme o euro. Je to správný směr v souvislosti s otázkou, zda chceme a máme být součástí tvrdého jádra Evropské unie?

Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie zásadně odmítá přijetí eura pro Českou republiku, protože to není ekonomicky výhodné a není to výhodné ani pro občany. Naopak prosazujeme referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie, aby si sami občané, nikoliv Okamura nebo Sobotka sám, mohli po více než deseti letech členství v Evropské unii rozhodnout o své další budoucnosti. Opakovaně jsme v Poslanecké sněmovně navrhli zákon o referendu a opakovaně byl Sobotkou, Babišem, Bělobrádkem, Kalouskem, Fialou a dalšími zamítnut. Nesouhlasíme s těmito eurofašistickými a eurobolševickými názory, které předvádí Bohuslav Sobotka, a není možné uvrhnout Českou republiku do ekonomických nesnází tím, že přijmeme euro.

Hodně se diskutuje o zvýšení minimálních mezd. Podnikatelé tvrdí, že více peněz nemají, jiní říkají, že když máme nevídaný hospodářský růst, musí se zvýšit zaměstnancům platy, protože je vhodná doba. Je to správný přístup k věci?

Zvyšování mezd tak, aby lidé dostali důstojnou mzdu za svoji práci, je bezesporu nutné. Ovšem metody, jak toho dosáhnout, jsou jiné a o těch opět Sobotkova a Babišova vláda záměrně nemluví. Souhlasí s diktátem Bruselu a podporují ho; a to samé předváděl i Kalousek a TOP 09. Oni souhlasí, abychom byli lacinou montovnou a lacinou pracovní sílou v montovnách nadnárodních firem v České republice. To, co nám chybí a směřuje ke zvýšení mezd, je v prvé řadě přijetí zákona o vývozu kapitálu z České republiky. Takový zákon prosadil i Orbán v Maďarsku a v civilizovaných zemích takové zákony mají. Tento zákon nutí firmy k tomu, aby nemohly vyvážet veškerý zisk z dané země.
Současný stav je takový, že firmy drží mzdy velice nízko a nadnárodní korporace nic nenutí reinvestovat kapitál a zisk zpátky v České republice. Když to řeknu laicky, za práci našich dělníků ve Škodovce v Mladé Boleslavi jsou zvyšovány mzdy v mateřském Wolfsburgu. Usilujeme o zákon o regulaci vývozu kapitálu. Vládní analýza totiž potvrdila, že tomu tak je. Prezentoval ji hlavní poradce Sobotky Špidla, ta tiskovka pak vyšuměla a nikde se o tom nemluvilo, ale říkal, že problémem je chybějící zákon o regulaci vývozu kapitálu. Proto jsme v podstatě ekonomickou kolonií západních zemí a jsme vykořisťováni. Zvyšování mzdy jako nápad Sobotkovy, Bělobrádkovy a Babišovy vlády je jedna velká lež. Dokud nebudeme mít účinný zákon o regulaci vývozu kapitálu, těch peněz na zvýšení mezd se nedobereme.
Druhá věc je, že přeci k tomu, aby firmy a podnikatelé měli větší prostor, musíme jít i těmi opatřeními, která stát dokáže dělat, tedy snižováním byrokracie. Loni zveřejněná mezinárodní statistika jasně ukázala, že ke splnění všech účetních povinností musí česká firma vynaložit nejvíce času a peněz; na světovém žebříčku vyspělých zemí jsme na nejhorším místě. Kdybychom odbyrokratizovali ekonomiku na úroveň vyspělých zemí světa, firmám by klesla ekonomická zátěž a mohly by přeskupit peníze k zaměstnancům, kteří produkují nějakou práci, nikoliv na plnění zákonných přebyrokratizovaných povinností, které požaduje Česká republika. Takže nejdříve bychom měli učinit opatření ke snížení zátěže i pro ty, co se chtějí sami živit včetně malých podnikatelů a živnostníků, a potom schválit zákon o vývozu kapitálu. Teprve pak se dostaneme na úroveň vyspělých zemí, což však současná vláda nedokáže a ani na to nemá potenciál. Pak sahá k příkazům a dalším restrikcím.
My navrhujeme, aby za zaměstnance, kteří jsou placeni minimální mzdou, firmy nemusely odvádět sociální a zdravotní pojištění, aby byly osvobozené od odvodů, protože ti, kdo pracují za minimální mzdu, jsou často hůře zaměstnatelní a je u nich vyšší riziko, že skončí na úřadu práce. Je to přesně naopak, než to dělá Sobotkova vláda. Místo povinně zvyšované mzdy by měl stát uvažovat o motivaci pro firmy, aby zaměstnávaly tyto občany, kteří právě pracují na úrovni minimální mzdy, a oni nekončili na úřadech práce, což zatěžuje státní pokladnu. Tedy přesně naopak, než navrhuje Sobotka s Babišem. Nemusíme jít formou restrikce zaměstnavatelů, ale naopak je motivovat.

Kolem policejní žádosti o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání nastala bouřlivá diskuze. Někteří vyzývají šéfa hnutí ANO, aby odstoupil z voleb, Babiš to označuje za praktiky padesátých let, hnutí zpochybňuje vyšetřujícího policistu. Co si o celé věci myslíte vy?

Co se týká Čapího hnízda, myslíme si, že ta kauza je zcela jasná. Andrej Babiš a Agrofert si zažádali o dotaci určenou pro malé a střední firmy. To je jasné jak facka a jasné jako facka je i to, že Babiš jako soukromník a Agrofert nejsou malí a střední podnikatelé. Tato fakta jsou jasná. Žádáme, aby byla prošetřena kauza Čapí hnízdo. Hnutí Svoboda a přímá demokracie se nejdříve musí seznámit s výstupy z mandátního a imunitního výboru, jinak nemá možnost se seznámit s policejním spisem. Pakliže ze závěrů výboru bude vyplývat, že existují důkazy o trestné činnosti, tak budeme hlasovat o vydání Andreje Babiše k trestnímu stíhání. Padesát milionů je velká částka a je potřeba celou záležitost prošetřit. Musíme důrazně odmítnout, co předvádí hnutí ANO, konkrétně jeden z jeho nejvyšších představitelů – ministr spravedlnosti Pelikán. Přeloženo do běžného českého jazyka nám sdělil, že si v podstatě mohou dělat, co chtějí; a kdo by to chtěl prošetřit, v podstatě nemá právo.
Takovým způsobem ovlivňovat státní zastupitelství a policii, zpochybňovat systém České republiky na úrovni ministra spravedlnosti, to se hnutí ANO projevilo v nejprůzračnějším světle. To, co předvedl ministr spravedlnosti, znamená, že spravedlnost neplatí pro všechny v České republice a spravedlnost pro oligarchy a bohatou elitu je jiná, než platí pro penzistu a běžného pracujícího občana. Odmítáme to, protože spravedlnost musí platit pro všechny stejně, ale v České republice neplatí. To chceme s SPD změnit a voliči by si takové chování měli do voleb zapamatovat, protože hnutí ANO není strana, která má v programu spravedlnost pro všechny občany.

Tento článek je uzamčen

Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Zuzana Koulová

PhDr. Olga Richterová byl položen dotaz

Sociální služby

Nemyslíte, že mnohem větší problém, než jsou finance, i když ty jsou většinou alfou omegou všeho je fakt, že populace stárne, ale sociální systém na to není vůbec připraven a nic se neděje? Už teď je problém sehnat třeba pečovatelák a další služby. Kdy začnete řešit tento problém? Protože už se měl ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Zeman: Fiala připomíná Hitlera v bunkru. BIS se chystá zatýkat

16:05 Zeman: Fiala připomíná Hitlera v bunkru. BIS se chystá zatýkat

Premiér Fiala svými výroky připomíná poslední dny Adolfa Hitlera v bunkru v době, kdy se k Berlínu b…