Premiér Bohuslav Sobotka chce na závěr svého mandátu přiblížit Česko blíže k Evropské unii a chce zajistit naše volné přičlenění k eurozóně, čímž dáme najevo, že stojíme o euro. Je to správný směr v souvislosti s otázkou, zda chceme a máme být součástí tvrdého jádra Evropské unie?
Naše hnutí Svoboda a přímá demokracie zásadně odmítá přijetí eura pro Českou republiku, protože to není ekonomicky výhodné a není to výhodné ani pro občany. Naopak prosazujeme referendum o vystoupení České republiky z Evropské unie, aby si sami občané, nikoliv Okamura nebo Sobotka sám, mohli po více než deseti letech členství v Evropské unii rozhodnout o své další budoucnosti. Opakovaně jsme v Poslanecké sněmovně navrhli zákon o referendu a opakovaně byl Sobotkou, Babišem, Bělobrádkem, Kalouskem, Fialou a dalšími zamítnut. Nesouhlasíme s těmito eurofašistickými a eurobolševickými názory, které předvádí Bohuslav Sobotka, a není možné uvrhnout Českou republiku do ekonomických nesnází tím, že přijmeme euro.
Hodně se diskutuje o zvýšení minimálních mezd. Podnikatelé tvrdí, že více peněz nemají, jiní říkají, že když máme nevídaný hospodářský růst, musí se zvýšit zaměstnancům platy, protože je vhodná doba. Je to správný přístup k věci?

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Zuzana Koulová