Trumpa může stihnout osud Kennedyho. Clintonovské elity a jejich sponzoři se s porážkou jen tak nesmíří, varuje akademik Janoušek

11.02.2017 9:00 | Zprávy

„Může například prezidenta Trumpa stihnout osud bývalého prezidenta Kennedyho? Obávám se, že může. Můžou se mocenské složky na Západě pokusit Trumpovu pozici podkopat třeba pomocí nějakých subverzívních akcí? I to je možné...“ zamýšlí se nad budoucností amerického prezidenta politický analytik a vysokoškolský pedagog Václav Janoušek (SPO). Podle něj je ale každopádně dobře, když Donaldu Trumpovi jistí záda jako poradce Henry Kissinger, bývalý ministr zahraničí USA, který tento týden poskytl rozhovor pro Českou televizi.

Trumpa může stihnout osud Kennedyho. Clintonovské elity a jejich sponzoři se s porážkou jen tak nesmíří, varuje akademik Janoušek
Foto: Archiv vydavatele Vaše věc
Popisek: Na snímu H. Clintonová s H. Thacim, v minulosti vůdcem teroristické UCK, viněným z podílu na obchodu s lidskými orgány, politikem tzv. Republiky Kosovo.

Jaký máte názor na dočasné opatření, kterým Trump zakázal vstup do USA občanům sedmi muslimských zemí? Spor momentálně řeší americké soudy (v pátek večer odvolací soud zákaz Trumpova opatření potvrdil- pozn. PL). Lze spekulovat už nyní, jak verdikt nejspíše dopadne?

Já toto opatření prezidenta Trumpa podporuji, protože se jedná o země, odkud se rekrutuje mnoho teroristů. Podle mého názoru je třeba, aby bezpečnostní složky Spojených států měly čas a možnost tyto lidi důkladně prověřit. Abychom mohli učinit relevantní analýzu a prognózu toho, jak tento spor dopadne u Nejvyššího soudu, je třeba se podívat na jeho složení, dále by bylo potřeba prostudovat životopisy soudců Nejvyššího soudu a rovněž zjistit, jak tito soudci rozhodovali v minulých případech. Potom by bylo možné stanovit prognózu s minimálně devadesátiprocentní pravděpodobností. Já jsem si jen zběžně pročetl toto složení a vidím, že z osmi soudců byli čtyři jmenováni buď Billem Clintonem nebo Barackem Obamou a další tři George W. Bushem, který ovšem se svojí politikou blížil více clintonovsko-obamovskému stylu, než pojetí Donalda Trumpa. Takže můj předpoklad je, že Nejvyšší soud toto opatření Donalda Trumpa shodí ze stolu.

Objevují se názory, že s Donaldem Trumpem končí éra Havla, Albrightové či Clintona. Je tomu tak a je to tak správně? Zároveň má z Trumpa starosti nejeden představitel EU...

Co vlastně znamená, když se řekne éra Havla, Albrightové či Clintona? Znamená to nadvládu neomarxistických, neoliberálních a neokonzervativních elit (všechny ty přívlastky znamenají de facto totéž), znamená to útok na tradiční uspořádání společnosti, útok na tradiční rodinu (podívejme se jen například na juvenilní justici), útok proti křesťanskému náboženství, prostě totální ofenzívu proti uspořádání společnosti, které se vyvíjelo tisíce let. V zahraniční politice to znamená americký unilateralismus a de facto vyhlášení americké dominance nad zbytkem světa, ignorování mezinárodního práva, ignorování kolektivního rozhodování v mezinárodních organizacích, například v Radě bezpečnosti OSN apod. Co jiného bylo například plošné strategické bombardování Jugoslávie v roce 1999, které tak podporoval exprezident Havel a které mělo za následek zničenou infrastrukturu Jugoslávie a mnoho civilních obětí včetně dětí? Bombardování země, která nijak neohrožovala státy NATO, bez vyhlášení války a bez dodržování jakýchkoliv konvencí?? Co jiného byla vojenská intervence západních států proti suverénním arabským zemím v rámci tzv. arabského jara v roce 2011? Nebo podpora puče proti demokraticky zvolenému prezidentu Janukovyčovi na Ukrajině v roce 2014?

Sama Madeleine Albrightová na jugoslávské operaci vydělala velké peníze svojí majetkovou účastí v kosovském mobilním operátorovi. Prostě, pecunia non olet.  Dále se jedná o podporu masivní muslimské imigrace do Evropy podle Kalergiho plánu, takže z dříve velmi bezpečných zemí se stávají černé díry terorismu a zločinu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Olga Böhmová

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Kazíme jim pohádky, oni nás za to nemají rádi.“ Dostál vyškolil Nerudovou a Foltýna

14:10 „Kazíme jim pohádky, oni nás za to nemají rádi.“ Dostál vyškolil Nerudovou a Foltýna

Europoslanec Ondřej Dostál (STAČILO!) se v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz vrátil k diskusi, ktero…