V Rusku se příšerně lže, to ví každý. Sankce by měly ještě přitvrdit, vyzývá lidovecký europoslanec, který žádal Putina o dopsání na seznam nepřátel

07.06.2015 16:56 | Zprávy

Jak bude Evropská unie při své nejednotnosti dále pokračovat v sankcích proti Rusku, které podle europoslance Pavla Svobody evidentně neplní minské dohody? V rozhovoru pro ParlamentníListy.cz se dotýká i sporného dokumentu o roce 1968, odvysílaného v ruské televizi, a chválí provízovou politiku EU vůči Moldavsku, která může být vzorem pro těsnější spolupráci Kyjeva s Bruselem.

V Rusku se příšerně lže, to ví každý. Sankce by měly ještě přitvrdit, vyzývá lidovecký europoslanec, který žádal Putina o dopsání na seznam nepřátel
Foto: Daniela Černá
Popisek: Europoslanec Pavel Svoboda na sjezdu lidovců

Lidovecký europoslanec Pavel Svoboda zaujal v minulém týdnu svým „dopisem, který napsal jakoby samotnému Vladimiru Putinovi. V něm vyjadřuje své pohoršení, že nebyl s Karlem Schwarzenbergem, Jaromírem Štětinou, Markem Ženíškem a Štefanem Fülem zařazen na ruský seznam nežádoucích osob, a žádá, aby na něj byl dodatečně doplněn. 

Co říkáte na nové boje, které propukly na východě Ukrajiny?

Je evidentní, že minské dohody se proměňují v kus toaletního papíru a nejsou plněny. To je bohužel smutný fakt.

Myslíte si, že by se měly přehodnotit sankce vůči Rusku? Mají vůbec ty současné nějakou funkci a odezvu?

Šanci určitě mají, nějaké důsledky vyvolávají, to je evidentní. I z ruských „protisankcí“  je vidět, že sankce nejsou neškodné. Jenže právě to narůstání bojů okolo separatistických území naznačuje, že sankce svůj účel zcela neplní a je třeba změnit jejich povahu nebo přitvrdit. Každopádně nejsou odstrašující pro separatisty a Rusy, kteří je podporují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Václav Fiala

Kde berete tu jistotu, že Krym zůstane Ukrajině?

A co se týká Ruska, podle mě se jeho imperialistická politika nikdy nezměnila jen jsme se nechali uchlácholit mírem, který tu byl a teď nastává naopak zas panika. Na druhou stranu, myslíte, že by na nás Rusko přímo zaútočilo, když jsme v NATO? Nebo nevěříte v ochranu NATO?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Semín: Politické neziskovky vykázat ze státní správy. Vzít meč a sekat chapadla

5:00 Semín: Politické neziskovky vykázat ze státní správy. Vzít meč a sekat chapadla

Politické neziskové organizace nemají žádný mandát od voličů, nemohou činit politická rozhodnutí a z…