Prezident Miloš Zeman se opakovaně vyjadřuje na adresu současných imigrantů výroky jako „tato země je naše“, „nikdo je sem nezval...“ Souhlasíte s ním?
Ano, s tímto výrokem souhlasím. Ve zkratce vyjadřuje postoje většiny našeho obyvatelstva. Stojí zde proti sobě humanitní postoj k uprchlíkům před válkou a nebezpečím smrti, stanovený mezinárodními závazky, které dávají určitým osobám právo na azylové řízení, na straně jedné a bezpečnost občanů a právní předpisy jednotlivých států na straně druhé.
Suverénní stát musí volit mezi těmito postoji a měl by mít právo na své rozhodování podle potřeby a názorů svých občanů. Osobně preferuji druhou variantu.
Řada politologů a bezpečnostních expertů varuje, že pokud se současné uprchlické vlně nepostavíme vstřícně a muslimským imigrantům nepomůžeme v jejich začlenění do naší společnosti, hrozí z jejich strany brzy silné bezpečnostní riziko. Vidíte to také tak?
Ano.
V souvislosti se stoupající křivkou kriminality způsobené imigranty, zejména sexuální útoky muslimských mladíků na ženy, třeba v Německu nebo Švédsku i jinde, které souvisí s obecným pohledem na ženu v převažující části islámské společnosti, si politici lámou hlavy, jaký k nim zaujmout praktický postoj. Jste pro represi, včetně automatického vyhošťování zpět do jejich země bez ohledu na to, zda se tam válčí nebo ne, nebo pro osvětu, na jakou teď sází část německé společnosti, která rozdává mezi uprchlíky sexuální příručky?
Je samozřejmé, že azylant by měl být vděčný za dobrodiní poskytované státem, který mu poskytl azyl, a dodržovat jeho zákony. Jsem přesvědčen, že každé vážnější porušení zákonů dané země by se mělo trestat odebráním povolení azylu a vyhoštěním.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Petr Blahuš