Opravdu chce EU občany odzbrojit, jak varujete?
Ano. Svědčí o tom vloni zahájená iniciativa komisařky Cecilie Malmström o celoevropské kontrole zbraní. Paní komisařka se prostě rozhodla „páchat dobro“ pod záminkou zvýšení bezpečnosti, a to bez ohledu na názory občanů. Cílem je nepochybně odzbrojení občanů, a to dvěma způsoby – pronikavým zdražením – tedy snahou o zavádění biometrických senzorů, úložiště zbraní a podobně – a hlavně nutností uvádět takzvaný legitimní důvod držení zbraně.
Pokud pohlédneme zpět do naší historie a termín „legitimní důvod“ nahradíme, nepochybně oprávněně, termínem „veřejný zájem“, jsme rázem zpět v roce 1962. Občan prostě přijde o právní nárok a rovnost před zákonem bude nahrazena libovůlí úřadu. Někteří občané budou nepochybně zase „rovnější“ a vznikne další prostor pro korupci. A zbraně bude mít zase jen armáda, policie a zločinci – ti si je obstarají vždycky. Takže se z pohledu našich občanů vlastně vrátíme do dob komunistického režimu či protektorátu. Signifikantní je, že držení zbraní omezují totalitní režimy, ať už šlo o Adolfa Hitlera či komunisty. Svobodu milující ozbrojený občan je pro totalitáře všech barev největší hrozbou.
Vyhledal jsem pár citátů prominentních odpůrců držení zbraní. Můžu citovat?
Ano. Prosím...
Tak například Adolf Hitler prohlásil: „Nejhloupější chyba, kterou bychom mohli udělat, je dovolit podrobeným rasám držet zbraně. Historie ukazuje, že všichni dobyvatelé, kteří dovolili podrobeným rasám držení zbraní, si tím připravovali vlastní pád.“
A abychom nediskriminovali komunisty, propřejme sluchu i jim. Toto řekl Vladimir Iljíč Lenin: „Jeden člověk s puškou je schopen kontrolovat sto neozbrojených...provádějte plošné prohlídky a za nalezené zbraně popravujte.“ A čínský vůdce Mao C´Tung řekl: „Veškerá politická moc pochází z hlavně pušky. Veškerými zbraněmi musí vládnout komunistická strana, aby takto žádné zbraně nemohly nikdy být použity proti straně.“
To je zajímavé. Jaký mají na iniciativu eurokomisařky názor občané? A bere na ně komisařka zřetel?
Nebere. Poté, co se totiž 81 tisíc občanů z řady zemí v on-line průzkumu vyjádřilo velmi negativně ke snaze EU upravovat zbraňovou legislativu na celoevropské úrovni, byl tento průzkum prohlášen za „nereprezentativní“, paní komisařka dále volá po „rozhodné celoevropské akci“. Není to první případ stavu, kdy jsou akceptovány jen ty „správné názory“ a bude zajímavé sledovat, jak dopadnou stížnosti evropskému ombudsmanovi. Pár odpovědí jsem již viděl a jde o klasické „kličkování“ – prý to není v jeho kompetenci. Smutný to důkaz demokratického deficitu EU.
A to je všechno? Mluví se prý i o „harmonizaci“ práva na sebeobranu občana...
Máte pravdu, další rizika hrozí občanům v rámci takzvané harmonizace práva EU v rámci takzvaného Stockholmského programu o vnitřní bezpečnosti a justici členských států, který se v roce 2014 znovu otevře k diskusi. Zkušenosti nás totiž již poučily, že v případě takových harmonizací – já bych spíše řekl „homogenizací“, dojde vždy k tomu, že se za základ vezme ta nejpřísnější regulace a nikdy nedojde k jejímu uvolnění. A protože dle zákonodárství řady zemí EU je právo zločince vlastně fakticky nadřazeno právu napadeného, očekávám podobný posun.
Tento článek je uzamčen
Po kliknutí na tlačítko "odemknout" Vám zobrazíme odpovídající možnosti pro odemčení a případnému sdílení článku.Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Lukáš Petřík