Konopnyshop.cz: Legalizace léčebné marihuany o krok blíže lidem

26.10.2012 17:35 | Zprávy

němovna na dnešním zasedání poslala do dalšího čtení návrh legalizace léčebného konopí. Konopí si razí cestu k pacientům. „Alzheimer, astma, roztroušená skleróza, možná i rakovina a v neposlední řadě lupénka nebo atopický ekzém jsou diagnózy, na které odborníci ve světě už delší dobu doporučují konopí,“ říká Jiří Stabla, odborník na konopí z Konopnyshop.cz a další krok proto vítá. I když je legalizační proces velmi zdlouhavý a vzbuzuje řadu otázek.

Konopnyshop.cz: Legalizace léčebné marihuany o krok blíže lidem
Foto: Archiv
Popisek: Konopí - ilustrační foto

Největší prostor byl v pátek věnován právě zlegalizování marihuany k léčbě. Zabralo celou hodinu. Výsledek? Návrh postoupil do 3. čtení.

Ačkoli se stále nemocní k léčebné marihuaně dostávají pokoutně, stát je ponižuje zákazy pěstování a vyhrožuje jim soudy, už dnes mohou legálně využít prostředků vyráběných z takzvaného technického konopí (cannabis sativa). V lékárnách, či nově otevřené konopné lékárně v Obchodním centru Leťnany v Praze, jsou zdravotnické prostředky z konopí, které lze získat bez předpisu a legálně. Jedná se např. o konopnou mast Carun doporučovanou při léčbě. Vysoce účinná mast je jako jediná vyrobena z celých rostlin konopí. Je vhodná při kožních potížích a bolestech.  „Nejedná se jen o účinky THC. Vedle této psychoaktivní látky konopí obsahuje řadu zdraví prospěšných látek, jako jsou cannabinoidy nebo esenciální mastné kyseliny, a to v ideálním poměru pro lidský organizmus,“ vysvětluje Jiří Stabla, zástupce výrobce zdravotnických prostředků Carun.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Tisková zpráva

Ing. et Ing. Miloš Nový byl položen dotaz

Které daně?

Které daně jste konkrétně snížili?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

ČEZ: Věnné město českých královen se plně hlásí k udržitelnosti

16:26 ČEZ: Věnné město českých královen se plně hlásí k udržitelnosti

Udržitelnost a civilizace je název třetí exteriérové výstavy, která je až do 13. dubna k vidění na n…