VZP: Má každý diabetik nárok na glukometr a diagnostické proužky? V jakém množství?

25.11.2013 10:40 | Zprávy

Glukometr a diagnostické proužky na stanovení glukózy v krvi musí pacientovi vždy předepsat odborný lékař – diabetolog, který má smlouvu s jeho zdravotní pojišťovnou.

VZP: Má každý diabetik nárok na glukometr a diagnostické proužky? V jakém množství?
Foto: Hans Štembera
Popisek: VZP

Glukometry jsou z veřejného zdravotního pojištění hrazeny, pokud jsou splněna indikační kritéria, a úhrada je vázána i na schválení revizním lékařem. Hrazeny mohou být diabetikům, kteří jsou léčeni intenzifikovaným inzulínovým režimem (aplikují si 3 dávky inzulínu denně nebo užívají inzulínovou pumpu) a diabetikům s labilní cukrovkou, kteří potřebují alespoň 2 dávky inzulínu denně.

Glukometr předepisuje lékař na poukaz. Po předložení revizním lékařem schváleného poukazu pacientovi glukometr vydají ve výdejně zdravotnických prostředků (regulační poplatek se nehradí, na poukazy se nevztahuje). Glukometry jsou ze zdravotního pojištění hrazeny do výše 1 000 Kč, v množství 1 kus za 10 let.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: VZP

Ing. Aleš Juchelka byl položen dotaz

Jak by problém se zneužíváním sociálních dávek řešilo ANO?

Protože když jste byli u moci, tak jste v tomto směru neudělali vůbec nic a snad se shodneme že tu ke zneužívání dochází a je třeba to řešit. Nebo máte jiný názor?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Jihočeský kraj: Odstartovala stavba ubytovacího a stravovacího zařízení na českokrumlovském gymnáziu

16:26 Jihočeský kraj: Odstartovala stavba ubytovacího a stravovacího zařízení na českokrumlovském gymnáziu

Symbolickým poklepáním na základní kámen oficiálně odstartovala v pondělí 7. dubna 2025 stavba nové …