Lepší podmínky pro výuku i výzkum v Olomouci

25.01.2014 7:36 | Zprávy

Pedagogická fakulta se dočkala nového výzkumně vzdělávacího areálu. Ve dvorním traktu hlavní budovy na Žižkově náměstí v Olomouci vyrostlo nové křídlo za zhruba 200 milionů korun s moderně vybavenou aulou, laboratořemi, učebnami i datacentrem nové generace. Studenti a pedagogové naplno využijí nové prostory od letního semestru.

Lepší podmínky pro výuku i výzkum v Olomouci
Foto: olomouc.cz
Popisek: Olomoucká radnice

Slavnostního otevření přístavby budovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého se zúčastnil náměstek primátora Ladislav Šnevajs, který má školství ve svém resortu. „Rozvoj univerzity a rozvoj města jsou spojené nádoby. Přeji fakultě, aby svými aktivitami pozvedla prestiž a zájem o učitelské obory,“ uvedl náměstek Šnevajs. „Máme všechny předpoklady stát se národním lídrem v oblasti pedagogiky,“ doplnil s přesvědčením.

Fakulta nově využije plochu 4297 metrů čtverečních, celý prostor slouží pro práci se studenty a pro výzkum. Díky projektu má Olomouc například v tuzemsku ojedinělou logopedickou laboratoř se špičkovým vybavením včetně artikulografu pro sledování výslovnosti, laboratoř didaktiky lego či laboratoř informačních technologií. Součástí dostavby je také moderní aula s 275 místy vybavená dataprojektory i tlumočnickým systémem doplněným o technické zařízení pro sluchově postižené osoby.

Dostavba fakulty začala v květnu 2012. Projekt, který se připravoval už od roku 2006, se uskutečnil v rámci Operačního programu Výzkum a vývoj pro inovace za přispění státního rozpočtu České republiky a Olomouckého kraje.

Mgr. Radek Palaščák | tiskový mluvčí Univerzity Palackého

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: olomouc.cz

Evropská unie prosazuje šmírování vaší soukromé komunikace přes mobil

Je to pravda? Aspoň to tvrdí Okamura. A jestli ano, nemyslíte, že je to dost přes čáru? A kdo jako přesně by měl podle EU mít právo číst soukromou korespondenci? A to jako kohokoliv, jen tak?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mladá Boleslav: Projekt pomoci sociáně potřebným lidem

7:17 Mladá Boleslav: Projekt pomoci sociáně potřebným lidem

Mladoboleslavské středisko Naděje v pátek před polednem převzalo první várku šedesáti jídel od spole…