"Už to, že vůbec uvažuje o případném jmenování Michala Gaubeho, jde proti všem jeho slibům, že napraví situaci v Lesích ČR," uvedla Klasnová.
"V srpnu mi pan Toman slíbil, že bude okamžitě řešit jak personální situaci v Lesích ČR - tedy změnu managementu a dozorčí rady - tak předražené zakázky, které jsou v řadě případů předmětem vyšetřování Policie ČR. Ministrovi Tomanovi jsem předala například údaje o platbách za externí právní služby, které jen za tři roky minulého volebního období činily půl miliardy korun. Stamiliony kasírovaly advokátní kanceláře Toman a Devátý a Jansta a Kostka," řekla Klasnová. "Za tyto a další tunely, například v oblasti IT, je plně odpovědný i současný pověřený generální ředitel Michal Gaube, který působil do doby rezignace Svatopluka Sýkory jako ekonomický ředitel. Tento člověk tedy nemůže být garantem potřebných změn v hospodaření státního podniku," doplnila Klasnová.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: Veciverejne.cz