Senátor Štětina útočí na Zemana: Je to puč. A Marek Benda...

26.06.2013 12:20 | Zprávy

Prezident Miloš Zeman rozhodnutím jmenovat Jiřího Rusnoka premiérem nehnul žlučí jen prvnímu místopředsedovi TOP 09 Miroslavu Kalouskovi, jenž se v úterních reakcích zalykal hněvem nad tímto krokem hlavy státu. Kriticky ho hodnotí, i když zdaleka ne tak emotivně, také další pravicoví politici, podle nichž prezident nerespektoval parlamentní demokracii.

Senátor Štětina útočí na Zemana: Je to puč. A Marek Benda...
Foto: Hans Štembera
Popisek: V Senátu proběhl veřejný seminář Umírá Ústav pro studium totalitních režimů?

Rozhodnutí prezidenta Miloše Zemana jmenovat předsedou úřednické vlády Jiřího Rusnoka podle očekávání nejvíce rozlítilo ministra financí v demisi Miroslava Kalouska, jenž byl hybatelem dosavadní Nečasovy vlády a se stejnou pozicí počítal i ve vládě Miroslavy Němcové. V první reakci prohlásil, že nepůjde o vládu odborníků, ale vládu kamarádů Miloše Zemana. V Událostech, komentářích České televize pak hovořil o ohrožení parlamentní demokracie u nás a o posunu k putinovskému režimu.

Nespokojenost s prezidentovým krokem neskrývají ani další pravicoví politici, i když kvůli němu nepřicházejí o ministerské křeslo jako Miroslav Kalousek, a s výjimkou Marka Bendy či Daniela Korteho nad nimi ani nevisí Damoklův meč předčasných voleb. „Je to vláda, která nebude mít důvěru. Použil bych tedy slova předsedkyně Poslanecké sněmovny Mirky Němcové, že to je porod mrtvého dítěte. Ale co je za tím, proč to udělal, na kolik měsíců to plánuje, vůbec netuším,“ uvádí pro ParlamentníListy.cz místopředseda Senátu Přemysl Sobotka.

Je to ústavní puč, má jasno senátor Štětina

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

autor: Jiří Hroník

Radek Rozvoral byl položen dotaz

Je pravda, že jste pro progresivní zdanění?

A jestli ano, jak pak můžete hovořit o spravedlivém sociálním systému? Co je spravedlivého na tom, že má doplácet více jen proto, že je schopný? Navíc nemyslíte, že ti nejbohatší pomáhají často sami - někdy teda zcela zištně kvůli vlastnímu PR, ale proč by měl stát penalizovat ty, co jsou úspěšní?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

„Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

15:40 „Pendrekový zákon“ narazil. Senátoři podávají ústavní stížnost. I někteří vládní

Vládní „pendrekový“ paragraf o činnosti pro cizí moc, který už podepsal prezident Pavel, bude čelit …