Město Benešov jakožto majitel vodovodů a kanalizací si ale velmi dobře uvědomuje, že se jedná o stavební dílo, které, pokud má správně plnit svou funkci, vyžaduje pravidelnou obnovu a rozvoj. Proto také systematicky do vodohospodářské infrastruktury investuje tak, aby zajistilo její funkčnost a dostatečnou kapacitu vzhledem k narůstajícím potřebám města
Zároveň si je město dobře vědomo vzrůstajících nároků odběratelů na vlastní komfort a informovanost. I to je jeden z důvodů, proč ve spolupráci s provozovatelem intenzivně pracuje na modernizaci vodohospodářské infrastruktury města Benešov a zavádění nových technologií. V současné době se například zvažuje plošné zavedení dálkových odečtů v celém městě. Zavedení technologie, která byla ve městě úspěšně testována v roce 2014, by pro odběratele neměla představovat žádné náklady. Na druhou stranu, odběratelům i městu přinese řadu výhod.
Jak už název naznačuje, dálkové odečty umožňují odečet stavu vodoměru „na dálku“, tj. bez nutnosti fyzického přístupu k vodoměru. Na vodoměr se jednoduše osadí malé zařízení, které stav měřidla snímá a pravidelně odesílá k dalšímu zpracování. Pravidelný odečet umožňuje mimo jiné včasné odhalení problémů s vodoměrem nebo možných úniků na vnitřních rozvodech v jednotlivých nemovitostech a tak odběratelům ušetřit zbytečné výdaje za úniky vody.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV